YEMEKSEPETİ’nin 2019 yılı mercek altında!

Yemeksepeti, 2019 yılında verilen siparişleri inceleyerek çok ilginç veriler ortaya çıkardı...

Yemeksepeti‘nin ne kadar başarılı bir girişim olduğunu veya ne olduğunu söylemek gibi şeylere gerek olduğunu hiç düşünmüyorum. Bu haberi okuyanlar herhalde hayatlarında en az 1 kez Yemeksepeti kullanmıştır. Direkt konuya giriyorum bodoslama. Birçok kurumun yaptığını Yemeksepeti ekibi de ”biz neden yapmayalım” diyerekten 2019 yılını özetlemişler kendi tarzlarında. Bu ilginç verilerden mahrum kalmayın istedim ben de.

En çok sipariş veren müşteriden başlayalım. İstanbul’da ikamet eden bir müşteri tamı tamına 1550 siparişle bu alanda zirvede yer alıyor. En pahalı siparişin bedeli ise 4885 TL.

Popüler ürünlerden bahsedeyim biraz da. Son yıllarda büyük sükse yapan Adana böreği, bu yıl da popülerliğini sürdürdü ve 9 kat arttı. Yemesi oldukça pratik olduğundan dolayı, özellikle kurumsal çalışanlar arasında oldukça tercih edilen noodle, 5 kat artış gösterdi. İçeceklere gelecek olursak; limonata 9 kat artarken, online siparişte iyiden iyiye artan kahve ise 4 kat arttı. Şimdi de bazılarında çok şaşıracağınız ‘enler’ kısmına geçiyoruz.

Fiyatı en çok artan ürün: Sucuklu yumurta

Bir günde en çok sipariş alan restoran: 808 (İzmir)

Sipariş cirosunu en çok arttıran şehir: Sinop (6 kat)

En çok sipariş verilen okul: İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak kampüsü

Sırasıyla en çok sipariş edilen 3 ürün: Lahmacun (19.8 milyon), döner (15 milyon), kebap (13 milyon).

 

Yemeksepeti kullanıcıları, 2019 yılında 7,1 milyon yorum ve 38,2 milyon puan-yorumlama yaptı. Yemeksepeti’nin doğayı korumak amacıyla başlattığı ‘plastik tabak, çatal, bıçak,peçete göndermeyin’ butonu 21,7 milyon kez kullanıldı. 2019 yılında tavuk pilav siparişleri geçmiş yıllara oranla adeta patladı ve 22 katlık bir artış gösterdi. Son yılların parlayan yıldızı San Sebastian Cheesecake ise tamı tamına 18 kat arttı.

Kategori
HABERTEKNOLOJİ
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER