Windows 10’a güncelledikten sonra oluşan Wi-Fi’a bağlanamama sorunu nasıl çözülür? [GÖRSEL ANLATIM]

En basit yolunu anlattık...

Windows 7 ve 8 kullanıcılarına gelen “Daha iyi bir deneyim için Windows 10’a yükseltin.” uyarı mesajıyla kullanıcılar güvenli bir şekilde sürümlerini Windows 10’a yükseltti.

Fakat güncelleme sonrası bazı kullanıcılar yalnızca Ethernet (yani yalnızca kablo yoluyla internete bağlanma) yoluyla bağlantı sağlayabilir duruma gelmişti. Tabii çoğumuz internete Wi-Fi üzerinden bağlandığı için onu bir anda kullanamamak bir sorun oldu.

Bu sorunun ortaya çıkmasına neden olan şey genelde güncelleme yapıldıktan sonra sistemin Wi-Fi kullanımını kapamasıdır. Bu sorunla alakalı forumlarda bir sürü çözüm yolu yazıldı ve denendi. Biz en basit ve işe yarar çözüm yolunu sizinle paylaşacağız. İşte, bu tarz bir sorunla karşılaştığınızda yapmanız gerekenler:

 

Öncelikle sol altta bulunan arama kısımdan aygıt yöneticisini aratın ve çalıştırın.

 

Daha sonra aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcılarını açın ve Wireless yazan kısma sağ tık yaparak özelliklerini açın.

 

Ardından genelden gelişmişe gelerek orada karşınıza çıkan ve üzerinde uyarı işareti olan özelliğe tıklayın. Yanda çıkan Disable olarak seçilmiş kısma tıklayın ve onu Enable olarak değiştirin. Sonrasında tamama basın. Bu sizin sorununuzu çözecektir.

Kategori
TEKNOLOJİ
Uğur Salim Demirtaş

Teknoloji, film ve dizi meraklısı. Oyun delisi. Uyku uyuyamaz, uyursa da uyanamaz. Meslek seçimi konusunda dişçilik ile yazılımcılık arasında kalacak kadar kararsız. Takıntılı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER