TIME dergisi yeni kapağını 958 tane drone kullanarak yarattı!

Detayları derledik...

TIME dergisi son sayısında da inanılmaz ilginç bir işe imza attı. TIME’ın yeni sayısının odaklandığı konu, drone’lar ve drone’ların çeşitli endüstrilere nasıl yayıldığı. “The Drone Age” isimli bu sayının kapağı ise tam 958 tane drone kullanılarak yaratıldı. 3 Mayıs’ta Kaliforniya’da gerçekleştirilen bu çalışma için TIME dergisi, drone konusunda akla gelen ilk isimlerden olan Intel ile anlaşmış. TIME’ın logosu ve kapağın çerçevesi gökyüzüne drone’lar ile çizilmiş ve her şey hazır olduğunda da bir başka drone tarafından fotoğraflanmış. Drone’ların hava akımıyla birbirini etkilememesi için aralarında 1,5 metre olması gerekiyormuş. İş böyle olunca, günün sonunda oluşturulan kapak tam 100 metre boyuna ulaşmış. Arka planın mavi olması için gün batımında çekilen fotoğrafta drone’lar, TIME dergisinin kırmızısının tonunda ışık verecek şekilde programlanmış.

Intel, bir süredir insanların yönlendirmediği drone’lar ile gösteriler yaparak yapak zeka yazılımlarının gücünü göstermek istiyor. Tabii yapay zeka her zaman tartışmalı bir konu olduğu için yapay zeka kullanılan drone’ların ileride silaha dönüştürülebileceği korkuları da var ama Intel, drone’ların bu şekilde iyilik için kullanılabileceğine inandığından bu teknolojiyi geliştirmek için çok fazla çalışma yapıyor. Söylemeden geçmeyelim: 958 drone, bir rekor değil. Intel, Kış Olimpiyatlarının açılışında tam 1.218 drone ile muhteşem bir gösteri yapmış ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti.

Kapağın raflarda yer alacak halini de aşağı bırakıyorum, bu unutulmaz kapak hakkındaki görüşlerinizi de yorum atarak belirtmeyi es geçmeyin.

Kategori
TEKNOLOJİ
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER