Şifrelerde en çok kullanılan süper kahraman: SUPERMAN

NSCS ve ESET'in yaptığı araştırmayı sizlere aktardık...

İngiliz Ulusal Siber Güvenlik Merkezi NSCS, internete sızan bazı şifreler üzerinde bir araştırma yaptı. Bu araştırmaya göre dünyanın en kötü şifresi şeklinde tanımlanan “123456” şifresi tamı tamına 23,2 milyon hesapta kullanıldığını tespit etmiş. Bu sayı sadece internete sızan hesaplardan bir de, normal sayı çok daha fazladır. 23,2 milyon da az değil, zaten böyle bir şifrenin bu kadar rahat sızması da şaşırtmıyor.

NSCS, en çok sızan 100 bin parolayı bir liste halinde internete sundu. Kullanıcılar bu şifreleri görebiliyorlar. Bu listeyle alakalı grafik ve daha detaylı verilere göz atmak isteyenler şu linki ziyaret edebilirler: https://www.ncsc.gov.uk/news/most-hacked-passwords-revealed-as-uk-cyber-survey-exposes-gaps-in-online-security

 

Bu işin aslen bizi ilgilendiren kısmına gelirsek eğer; bu sızan şifrelerde tabii ki futbol takımı, müzisyen isimleri gibi şifreler olduğu kadar birçok insanın severek okuduğu, izlediği, takip ettiği süper kahramanlar da yer aldı. Şifrelerde en çok rastlanan süper kahraman -çok da şaşırtıcı olmasa gerek- Superman oldu. Superman’i Naruto takip ederken; Tigger, Pokemon ve Batman onların ardından geldi.

Kategori
HABERTEKNOLOJİ
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER