Netflix, yeni içerikler için milyarlarca dolar harcıyor hatta BORCA GİRİYOR!

Netflix'ten büyük hamleler...

İnternet üzerinden içerik tüketimi arttıkça Netflix de liderliğini sürdürmek amacıyla daha fazla içerik üretmek için uğraşıyor. Bu konuları biraz takip ediyorsanız görmüşsünüzdür, bu aralar bir sürü şirket internet için özel içerikler üretme işine girdi. Netflix’in başarısından kaynaklansa gerek. Dediğimiz gibi bu alanda liderliğini sürdürmek isteyen Netflix de büyük bir atağa kalkmaya hazırlanıyor. Netflix, 2018 yılında içerik üretimi ve içerik satın alımına ayırmayı düşündüğü 6 milyar doları 8 milyar dolara çıkarmayı planlıyor. Açıklanan SEC raporunda yer alan bilgiye göre Netflix, 1.6 milyar dolar da borca girmeyi planlıyor. Peki bu kadar parayla n’apacak bu Netflix?

İşte o tam olarak belli olmasa da bazı içeriklere Netflix abonelerinin herkesten önce sahip olmasını planladıklarına hakimiz. Raporda yer alan bilgilere göre Netflix bu parayı içerik alımı, içerik üretimi ve geliştirmesi, stratejik planlar ve satın almalar için kullanacak.

Bu açıklamaların Netflix’e hemen katkısı oldu tabii. Netflix hisseleri kendi rekorunu geçerek ilk defa 202 doları aştı. Netflix’in bu atağı yapması abonelerine de yansıyacak gibi görünüyor. Söylentilere göre Netflix, 2017’nin bitişiyle birlikte fiyatlarında artışa gidecek. Daha özgün ve kaliteli içerik istiyorsanız daha fazla parayı gözden çıkarmanız gerekecek yani. Gerçi daha özgün ve kaliteli içerik istemeseniz de Netflix kullanıyorsanız her türlü daha fazla parayı cebinizden çıkartacaksınız o ayrı.

Siz Netflix’in bu kararı ve kararı doğrultusunda yaptıkları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atarak görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız mutlu oluruz!

Kategori
TEKNOLOJİ
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER