NETFLIX, TÜRKİYE’de 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kaldırdı; peki neden?

Netflix'in kullanıcılara sunduğu 30 günlük deneme sürümü Türkiye özelinde kaldırıldı...

Netflix Türkiye, kullanıcılara sunulan 30 günlük ücretsiz deneme sürümü özelliğini kaldırdı. Bu haber özellikle sosyal medyada kendine genişçe yer buldu. Çıkan söylentiler üzerine Netflix de bir açıklama yaptı.

Beleşçi arkadaşlar biraz üzülecek ama evet, Netflix kaldırdı ücretsiz deneme özelliğini. Bütün sülalenizin mail hesaplarıyla açtığınız onlarca Netflix hesabı, her ay açtığınız yeni mail’ler… Artık hayatınızda bu atraksiyonlar olmayacak.

Bu arada bu bahsettiklerimizden dolayı kaldırmadı Netflix bu özelliği bence. Bu çakallığın yapılmadığı hiçbir ülke yoktur ki. Netflix geçtiğimiz aylarda Türkiye’de 1.5 milyon ücretli üyesinin olduğunu açıklamıştı. Çok fazla ücretli üyeleri var -ki çoğu kişi hesabını tek başına kullanmıyor. Yani Netflix’in artık kendini tanıtmak için 30 günlük deneme sürümü vermesi gerekmiyor. 30 günlük deneme sürümü artık sadece beleşçiler tarafından kullanılan bir şey haline geldi. Yani bence sebep beleşçilerin artması değil, artık olayın amacından sapması ve böyle bir şeye gerek kalmaması. Benim fikrime gerek yok, şirketin daha önce Birleşik Krallık ve Meksika’da da deneme sürümünü kaldırması yeterli bir örnek. Zaten yapılan açıklama da şu şekilde:

“NETFLIX olarak Türkiye’de yeni üyeler kazanmak ve onlara harika bir NETFLIX deneyimi sunmak için farklı kampanyalar planlıyoruz.”

Bu işlerle ilgilenip Netflix’i bilmeyen, Netflix yapımlarını öyle ya da böyle izlemeyen kimse yok. Netflix belli ki bundan sonra daha geniş kitlelere kendini duyurma amaçlı “bu işlerle ilgilenmeyen” insanlara da hitap edecek tanıtım kampanyaları hazırlayacak.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Kategori
HABERTEKNOLOJİ
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER