MAYIS ayında kullanıma açılacak HBO MAX’ten ilk tanıtım videosu geldi! [+HBO Max’in olayı ne?]

Dijital yayıncılık rekabetine büyük bir oyuncu katılıyor...

WarnerMedia’nın mayıs ayında kullanıma açılacak dijital yayın platformu HBO Max’ten ilk tanıtım videosu geldi. Yayınlanan video; Joker, Friends, The Bang Bang Theory, Game of Thrones, The Matrix gibi birçok efsaneleşmiş yapımın platformda yer alacağını vurguluyor.

Dijital platform sayısının her geçen gün arttığı şu günlerde, oyuna en büyük piyonlardan biri girişiyor. AT&T tarafından satın alınınca maddi açıdan çok daha büyüyen WarnerMedia, dijital dünyaya da iddialı bir giriş yapıyor.

HBO Max, geçtiğimiz yıl tanıtılmıştı. HBO’nun bugüne kadarki yapımlarının kalitesi hakkında eminim hepimiz hemfikiriz. Bu yüzden dijital alanda da beklenti büyük. Geçtiğimiz yıldan beri süren bu beklenti, mayısta son buluyor. Tabii bu beklenti bizim için değildi. HBO Max’in ülkemizdeki yol haritası şu anda belirsizliğini koruyor.

Buyurun, tanıtım videosu da şu:

HBO Max’in mayısta yayınlanacağını biliyoruz ancak mayısın kaçı olduğu hala açıklanmadı.

Biraz da HBO Max’ten bahsedelim. HBO Max’in ABD’deki aylık abonelik ücreti 14.99 dolar olacak. HBO bu konuda iddialı belli ki çünkü diğer platformların genelinden daha yüksek bir ücretle giriş yapıyor piyasaya. Bu yıl Amerika ile başlayacak platformun 2021’de de uluslararası alana açılması planlanıyor. HBO’ya abone olan veya AT&T’nin sunduğu kanal paketlerinden birine sahip olan kullanıcılar, 1 yıllık ücretsiz HBO Max üyeliği kazanacak. Bu yüzden de hızlı bir şekilde milyonlarca insanın bu platforma geçişi, sürpriz olmayacak bir hadise.

HBO’nun tüm içeriklerinin yer alacağı platformda tabii ki HBO Max orijinal içerikleri de olacak. TNT, CBS, CW, Cartoon Network gibi WarnerMedia çatısı altında yer alan kanalların yapımları da HBO Max’te yer alacak.

Tam Netflix izleme alışkanlıklarını değiştiriyor, diyorduk ki HBO Max bizi eskiye döndürmeye geliyor. Dizilerin tüm bölümleri tek seferde yayınlanmayacak, hafta hafta yayınlanacak. Bazı diziler için bu strateji değişiklik gösterebilir ancak genelinin hafta hafta yayınlanacağını söyleyebiliriz.

HBO Max’ten beklentiniz ne? Türkiye’ye geldiği zaman üye olur musunuz?


Ekip yeniden bir araya geliyor, HBO Max’e bir Friends özel bölümü çekilecek. Bu olayın detaylarını anlattığımız içeriği buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kategori
DİZİFİLMHABERTEKNOLOJİ
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER