iPhone kulaklığı ile SES AÇIP KAPAMA DIŞINDA yapabileceğiniz 10 bilinmeyen özellik!

Kulaklığın bir sürü harika özelliği var, mutlaka işinize yarayacaktır...

Söylemeye gerek var mı bilmiyorum ama başlıkta da yazdığı gibi bu özellikler iPhone kulaklıklarında olan özellikler. Diğer kulaklıklarda ve sistemlerde de benzer özellikler var mıdır bilmiyorum ama ben bugün sadece iPhone kulaklıklarının özelliklerini anlatacağım.

iPhone aldığınızda yanında kulaklık da geliyor bildiğiniz gibi. O düğümlenmesinden çok şikayetçi olduğumuz kulaklıklar yok mu… Aslında harika özelliklere sahipler ancak birçok insan bu özelliklerin neredeyse hiçbirini kullanmıyor. Malumunuz, günümüzde toplu taşıma, kalabalık derken çok sıkışık ortamlarda olabiliyoruz. Bundan dolayı da elimizi cebimize atmamız ve telefon üzerinden müzikle alakalı bir ayarlama yapıp telefonu tekrar cebimize koymamız oldukça zorlaşıyor. Bunun yanı sıra o moda diye giydiğimiz dar pantolonlar yok mu o dar pantolonlar… Telefonu cepten çıkartmayı iki kat zorlaştırıyor. Kadın takipçilerimiz de belki çantalarına koyuyordur telefonları ancak her şekilde telefonu çıkarmadan o istediğimiz ayarlamaları yapmak harika olurdu. Zaten yapabiliyoruz aslında. Sadece bu konuda bir bilgi eksikliği var. Çoğu kişi böyle özellikler olduğundan haberdar değil. Ben de bu içerikte size hayat kolaylaştıran özelliklerden bahsedeceğim. Hani o telefon konuşmak için kimilerinin ağzına soktuğu parça var ya, işte anlatacağım bütün özellikler oradan kontrol ediliyor olacak.

Yüksek ihtimalle anlamışsınızdır ama daha iyi anlamanız açısından nereden bahsettiğimi de şu görseli bırakarak belirteyim:

Ses açıp kapatmayı zaten herkes biliyor, ondan bahsetmeyeceğimi söylemiştim. Daha fazla uzatmadan başlayalım.

 

Müzik Durdurma/Başlatma

Bu en basiti olsa da söylemekte fayda var: Müzik dinlerken ses açma ve kapatma tuşlarının arasındaki boşluğa bastığınızda müzik başlıyor tekrar bastığınızda duruyor.

 

Şarkı Atlama

Ortadaki düğmeye iki kez art arda hızlıca basarsanız, bir sonraki şarkıya atlıyorsunuz.

 

Bir Önceki Şarkıya Dönme

Ortadaki düğmeye üç kez art arda hızlıca basarsanız; şarkının en başına, bir kez daha aynı hareketi yaparsanız bir önceki şarkıya dönüyorsunuz.

 

Şarkıyı İleri Sarma

Ortadaki düğmeye bir kez basıp sonrasında basılı tutarsanız, şarkıyı ileriye sarmaya başlıyorsunuz.

 

Şarkıyı Geri Sarma

Ortadaki düğmeye iki kez basıp sonrasında basılı tutarsanız, şarkıyı geriye sarmaya başlıyorsunuz.

 

Arama Kabul Etme/Sonlandırma

Kulaklığınız telefonunuza takılıyken bir arama gelirse, ortadaki tuşa basarak aramayı kabul etmiş oluyorsunuz. Konuşmanızı bitirdikten sonra yine orta tuşa basarak aramayı bitirebiliyorsunuz.

 

Gelen Aramayı Reddetme

Gelen aramayı reddetmek isterseniz, ortadaki tuşa kısa bir süre basılı tutup bırakmanız yeterli.

 

Konuşmanızı Bekletip Gelen Aramayı Yanıtlama

Biriyle konuşurken başka biri daha ararsa, orta düğmeye basılı tutarak yapmakta olduğunuz konuşmayı kapatmadan beklemeye alıp gelen aramayı kabul edebiliyorsunuz.

 

Siri

Kulaklığınız takılıyken Siri’yi açmak isterseniz, kulaklığın ortasındaki tuşa basılı tutarak bunu yapabiliyorsunuz.

 

Fotoğraf Çekme

Kulaklık takılıyken kamera kısmında ses açma veya kısma düğmelerinden herhangi birine basarak fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Kategori
TEKNOLOJİ
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER