Özellikle POGBA’dan görmeye alıştığımız “DAB” hareketi FIFA 18’de gol sevinci olarak nasıl yapılır?

Detaylar aşağıda...

DAB hareketi son zamanlarda hem internet aleminde hem de gençler arasında çok yaygın. Bir şey başardıktan sonra bu hareket yapılıyor ve bunun spora yansıması da kaçınılmazdı. Futbolcuların gol attıktan sonra bu hareketi yapması özellikle geçtiğimiz yıl çok yaygınlaşmıştı. Şu an ilk zamanlardaki kadar olmasa da yapan futbolcular halen var. EA Sports da bu trende uyum sağlayıp FIFA’ya gol sevinci olarak DAB’i getirdi. Peki bu hareketi hem PlayStation’da hem de Xbox’ta nasıl yapabilirsiniz? Biraz daha aşağı inince öğreneceksiniz.

Paul Pogba, İngiltere Lig Kupası ile DAB yapıyor.

Öncelikle DAB nedir, biraz ondan bahsedelim. Hareketi tarif etmeye uğraşmamak için yukarıya zaten yapılırkenki fotoğrafını koyduk. Futbol dünyasında özellikle Paul Pogba ile çok ünlü olan bu hareketi yapanlar arasında Jesse Lingard, Sergio Ramos ve daha birçok isim yer alıyor. Neyse artık gelelim bu hareketi FIFA’da nasıl yapacağınıza.

PlayStation 3 ve PlayStation 4 kullanıyorsanız, DAB yapmak için gol attıktan sonra R1’e basılı tutarken iki defa üst üste üçgene basmanız gerekiyor.

Xbox 360 ve Xbox One kullanıyorsanız da RB’ye basılı tutarken Y tuşuna çift basarak DAB yapabilirsiniz.

DAB yapmanız için Paul Pogba ile gol atmış olmanız gerekmiyor. Yukarıda belirttiğimiz kombinasyon ile her oyuncunun bu hareketi yapması mümkün.

Kategori
OYUNSPOR
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER