BÜLENT TURGUT T-WORLD Sinematik Evreni’ni Geyikdolu’ya Anlattı!

Pandemi sonrası bomba bir proje geliyor...

Filinta ve Yüzleşme gibi dizilerin yapımcısı Bülent Turgut, Türkiye’nin ilk süper kahraman temalı sinematik evrenini yaratmaya hazırlanıyor. T-World adlı projenin detaylarını dün akşam Instagram hesabımız üzerinden gerçekleştirdiğimiz canlı yayına katılarak bizlere anlattı.

“Biz bu evreni ve karakterlerimizi yaratırken bu coğrafyanın karakteristiklerine, davranış biçimlerine göre şekillendirdik.”

Bülent Turgut ile T-World’ün ne olduğunu, ne amaçladığını ve pandemiden nasıl etkilendiğini konuştuk. Türkiye’de ilk kez yapılacak bir iş olması ve dünya genelinde süper kahraman konseptine büyük bir ilgi olmasından ötürü ilk duyurulduğundan beri büyük bir heyecan yaratan T-World, yapımcı Bülent Turgut’a göre DC ve Marvel’ın Türk versiyonu olmayacak. Bülent Turgut: “Bu coğrafyanın kendi dinamikleri var, davranış yapısı farklı. Bizim bir süper kahraman modellemesine sahip lezzetli karakterlerimiz var ancak bu karakterler ölümsüz olmayacak. Çünkü bu coğrafyada savaş var, insanlar ölüyor. Buranın insanına ölümsüz karakterleri inandıramazsınız kolay kolay. Bu nedenle biz bu evreni ve karakterlerimizi yaratırken bu coğrafyanın karakteristiklerine, davranış biçimlerine göre şekillendirdik. Kendimiz inanmadığımız bir şeyi seyirciye inandıramayız diye kendi gerçekliklerimizi göz önüne aldık. Bu coğrafya derken aklınıza sadece Türkiye gelmesin; Doğu Avrupa, Kuzey Afrika, Batı Asya, Orta Doğu ve Rusya’yı da düşünün.”

T-World projesi kapsamında 4.5 yıldır çalıştıklarını, video oyunlarından oyuncaklarına kadar yoğun bir planlama içerisinde olduklarını ve karakterlerin en ince detaylarına kadar nasıl olmaları gerektiği üzerine üzerine çalıştıklarını belirten Bülent Turgut, projenin Covid-19 salgınından nasıl etkilendiğini sorduğumuzda şunları söyledi: “Pandemiden sonra sinema endüstrisindeki değişimden ötürü ilerleyen süreçte daha dizi ağırlıklı gideceğiz gibi duruyor, bizdeki ilk değişim bu. Mart ayında fragmanı çekecektik, nisanda lansmanımızı yapacaktık ve haziranda da Altay dizisinin ilk 10 bölümünü çekecektik. Pandemi dolayısıyla lansmanımızı ekim ayına erteledik. Diğer planlarımızı da ona göre revize ediyoruz. Şu an yaşadığımız sağlık sorunu her şeyden önce geliyor ama çalışmalarımızı da sürdürmeye devam ediyoruz.”

“Artık hayatımıza yeni bir safha giriyor: Sağlıklı set ortamı.”

Sektörün pandemiden nasıl etkilendiği hakkında da yorumlarda bulunan Bülent Turgut, “Kısa vadede sektörümüzü sıkıntılar bekliyor, bütün dünyada. Artık hayatımıza yeni bir safha giriyor: Sağlıklı set ortamı. Bir prodüksiyon yapmanın gereklilikleri vardır, artık bu gerekliliklere bir halka daha eklendi. Sağlık protokolleri doğrultusunda gerekli reji dilinin oturması gerekecek. Dolayısıyla böyle bir ortamda bu virüsün psikolojik ve ekonomik yansımaları en az 3-5 ay sürecektir. Öte yandan bu süreçte global düzeyde bir içerik açığı oluşacağı için bizim içeriklerimiz yurtdışında daha çok karşılık bulabilir. Sinema ve tiyatroları ise zor günler bekliyor, insanlar bir araya gelmeye korkacaklar.” dedi.

T-World projesinin detaylarını derlediğimiz içeriğimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Kategori
RÖPORTAJ
Kerem Uluçay

Sinefil, amatör yönetmen, koleksiyoner. Eski müzisyen ve basketbolcu. Şu sıralar mühendislik öğrencisi. Çizgi roman ve tiyatro diğer ilgi alanları.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER