Valve yeni oyunlarla dönüyor!

Oyunlar hakkında Gabe Newell'ın yeni açıklamaları var...

Valve Şirketinin kurucu ortağı ve yöneticisi Gabe Newell, Valve’in sevilen oyunu Dota 2’nin kart oyunu olan Artifact’i tanıttı. Sunumu sırasında firmanın yeni oyunlar yapacağını da duyurdu.

“Artifact çıkaracağımız birçok oyunun ilki. Bu bir bakıma iyi bir haber! Oley! Valve tekrar oyun yapmaya başlıyor!”

Yeni oyunlar çıkacağını söyleyen Newell demek istiyor ki Artifact’ten sonra bizleri çok sayıda oyun bekliyor. Newell daha önce de, 2017 Ocak’ta Reddit AMA’sında firmanın tek oyunculu oyunlar geliştirdiğini söylemişti. Bu söylemini Şubat’ta yaptığı bir röportajında da tekrarladı ve oyunlardan 3’ünün Sanal Gerçeklik oyunu olduğunu da ekledi.

Oyunların nasıl olacağı konusunda bir bilgimiz yok ama Artifact ve gelecek olan 3 Sanal Gerçeklik oyunun eninde sonunda bizimle buluşacağını biliyoruz. Yine de oyun dünyasının gelişmesinde ve neredeyse oluşmasında büyük payı olan şirket Valve’den bir hareket görmek hepimizi çok heyecanlandırdı.

Half-Life, Counter Strike ve Portal gibi oyun dünyasının en etkileyici ve en sevilen oyunlarının yapımcısı olan firmanın en son oyunu 2013’te çıkardıkları MOBA Dota 2. Aynı zamanda Steam’in de kurucusu olan Valve, kendini bilgisayar platformuna adamış bir şirket.

Valve’in oyun geliştiriciliğine geri dönmesi bizleri oldukça heyecanlandırdı. Senelerdir beklediğimiz Half-Life 3 ve Portal 3’ün de bir ara geliştirilmesini umarak yazımı burada bitiriyorum. Bakalım Valve’in yeni oyunları eskisi kadar konuşulacak ve oynanacak mı? Sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtin!

 

Kategori
OYUN
Yağmur Yüksel

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, öğretmen ve çevirmen. 4 yaşından beri oyun oynuyor, durdurulamıyor. Stanley Kubrick, Star Wars, Harry Potter ve Crash Bandicoot vazgeçilmezlerinden sadece birkaçı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER