Şu hepimizi sokaklara döken POKEMON GO çılgınlığı vardı ya? Onun HARRY POTTER hali geliyor, işte ilk detaylar!

Pokemon Go kadar yankı uyandırabilir mi? Bizce hayır.

2016 yılının yaz aylarında Pokemon Go oyununu çıkarıp insanları sokaklara döken Niantic, şimdi de Harry Potter oyunu yapmak üzere Warner Bros. ile anlaştı. 

Bizi caddeden caddeye, sokaktan sokağa sürükleyip Pokemon peşinde koşturan Niantic, bu sefer de Harry Potter oyunu yapıyor ve J.K. Rowling’in sihirli dünyasını telefonlarımıza taşıyor. Oyunun adı Harry Potter: Wizards Unite olacakmış. Pokemon Go gibi söylemesi daha kolay ve kısa bir isim bulsalar daha iyi olurmuş bizce. Çünkü bu oyuna herkes yalnızca “Harry Potter” demeyle yetinecek.

Harry Potter: Wizards Unite, zaten Pokemon Go’dan esinlenerek ve Pokemon Go’nun yakaladığı başarı sayesinde yapılmış bir oyun olacak. O yüzden mantığı Pokemon Go ile aynı olacak. Mantık derken oyunun sanal gerçeklikle işliyor olacağından bahsediyoruz. Oyunda büyü öğrenecek, gerçek dünyada gezecek, efsanevi yaratıkları keşfedecek ve onlarla savaşabileceksiniz. Ayrıca başkalarıyla takım kurup güçlü düşmanlarla savaşma imkanınız da olacak.

O değil de ne çabuk unuttuk dimi seni Pokemon Go? Nasıl hayatımıza girmenle çıkman neredeyse bir oldu? Bakalım Harry Potter oyununun kaderi de abisi Pokemon Go gibi mi olacak? Bekleyip göreceğiz.

Siz ne dersiniz? Böyle bir oyunun çıkacak olması hoşunuza gitti mi ve oyunu indirmeyi düşünüyor musunuz?

Kategori
OYUN
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER