Spyro Trilogy yakında bizlerle!

Crash Bandicoot'tan sonra Activision dayanamadı!

Yepyeni bir remaster bizleri bekliyor. 90 neslinin neredeyse oynadığı ilk oyun olan Crash Bandicoot’a gelen remasterdan sonra, Activision bizleri bir kere daha sevindireceğe benziyor. Crash N.Sane Trilogy’yi geliştiren Vicarious Visions, eminiz Spyro’da da aynı başarıyı yakalayacaktır. Zaten Activision’da N.Sane Trilogy’nin başarısından sonra yeni remasterların geleceğini açık bir şekilde duyurmuştu.

Playstation 1 oynayanlar bilir, Crash Bandicoot: Warped oyununun açılış ekranında belirli bir kod yazdığınızda, oyun size Spyro’nun bir demosunu oynatıyordu. Aynı kodu Crash N.Sane’in açılış ekranında Crash Bandicoot: Warped seçili iken yaparsanız yeni oyuna ya da kayıtlı oyuna girme seçeneğini siliyor oyun. Spyro hayranları bu referansı çoktan bir remaster olarak görmüşlerdi zaten, ama sanırız ki bu remaster düşündüğümüzden daha yakın.

Kotaku’ya göre, projeye çok yakın birkaç kaynak, Spyro üçlemesinin remaster’ının PS 4 platformu için bu sene çıkacağını onayladı. Haberlere göre Activision 2018’de, Crash N.Sane Trilogy’yi açıkladığı gibi Q3’te açıklayacak Spyro üçlemesini. Spyro yeni ışıklar, animasyonlar, sinematikler ve yenilenmiş müzikleriyle karşımızda olacak. Aynı zamanda 20. yılını kutlayacak olan oyunun, tam da yıldönümünde yani 2018 Eylül’ünde çıkacağı söyleniyor. Oyun PS4 platformuna, PS4 Pro desteği ile birlikte çıkacak.

Bakalım önceden takır takır geçtiğimiz bölümleri aynı kolaylıkla geçebilecek miyiz yıllar sonra. Crash Bandicoot’un ne kadar zor olduğunu hatırlamıyorduk remasterı oynayana kadar. Muhtemelen Spyro’da da aynı şey olacak ve oyun bize ‘’Ben bunu küçükken nasıl oynuyordum?’’ sorusunu sorduracak. Retro oyun severler olarak eski oyunları güzel çözünürlükte, daha gelişmiş efektlerle oynamak elbette ki bizim muhteşem bir şey. Ama herhangi bir klasik için de gelebilecek bir devam oyunu sanki bizi daha fazla heyecanlandırırdı. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, ve sizce Spyro, Crash’in yakaladığı başarıyı yakalayabilecek mi? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Kategori
OYUN
Yağmur Yüksel

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, öğretmen ve çevirmen. 4 yaşından beri oyun oynuyor, durdurulamıyor. Stanley Kubrick, Star Wars, Harry Potter ve Crash Bandicoot vazgeçilmezlerinden sadece birkaçı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER