Spyro Reignited Triology İnceleme

Activision'dan ikinci büyük remaster!

2018 Eylül’de çıkması planlanan Spyro, 13 Kasım 2018’de sevenlerine buluştu. Spyro Reignited Triology sadece bir remaster değil; aynı zamanda genişletilmiş haritaların da eklendiği daha büyük bir oyun olarak çıktı karşımıza. Spyro Reignited Triology biz eski oyunculara hem özlediğimiz bir oyunu geri getirecek hem de çocukluk anılarımızı.

Eski Spyro’lardan da hatırlayacağımız gibi, oyunda bulunan karakterlerin hiçbiri birbirine benzemiyordu. Yenilenen oyunda da bu değişmemiş. Karakterlerin dizaynları, konuşma şekilleri ve seslendirmeleri oyuna çeşitlilik katıyor.

Oynanış açısından pek bir değişiklik olmayan oyuna yeni eklenen şeylerden birisi de analogla kamera açısı değiştirme. Önceden kamera desteğinin olmadığı oyunda artık analoglarla bakış açımızı değiştirebileceğiz. Spyro yine bildiğimiz gibi koşuyor, zıplıyor, süzülüyor ama çok daha güzel grafiklerle. Çocukken oynadığımızda pikselleri saydığımız bu oyunu şimdi 4K oynayabiliyoruz.

 

 

Bütün bu güzel yönler müziklerle de destekleniyor elbette. Orijinallerinin yapımcısı Steward Copeland’in Spyro için yaptığı müzikler modernize edilmiş bir şekilde çıkıyor karşımıza. Spyro’nun ikonik müziklerini yeni oyunda da dinleyebiliyoruz.

Oyun Crash Bandicoot gibi beklediğimizden daha zor değil. Hatırlarsanız Crash Bandicoot Triology çıktığında birçok insan oyunun ne kadar zor olduğu hakkında söylenmişti. Ama Spyro’yu bir yetişkin olarak oynamak çok daha kolay. Yeni oynayacak küçük oyuncular için de oldukça eğlenceli. Triology %100 olarak ortalama 20-25 saatte bitirilebiliyor. Oyuna yeni eklenen yetenek puanlarının yanı sıra başarımları tamamlamaya çalışmak da oldukça keyifli.

Spyro tam da layığıyla yenilenmiş bir şekilde oyuncuların karşısında. Umarız stüdyonun bu başarısı devam oyunlarında da aynı şekilde sürdürülür.

Kategori
OYUN
Yağmur Yüksel

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, öğretmen ve çevirmen. 4 yaşından beri oyun oynuyor, durdurulamıyor. Stanley Kubrick, Star Wars, Harry Potter ve Crash Bandicoot vazgeçilmezlerinden sadece birkaçı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER