Rainbow Six Siege’de Zombi İstilası!

Operation Chimera nihayet bizlerle!

“Tom Clancy’s Rainbow Six Siege”, Steam üzerinde Starter Pack’i satılmaya başladığından beri çok sevilen ve oynanan bir oyun oldu Türkiye’de. Oyuncularının ise uzun zamandır beklediği “Operation Chimera” güncellemesi nihayet bizlerle. Oyuna çok büyük yenilikler getiren, varolan karakterleri değiştiren; yeni karakterler, silahlar ve haritalar getiren olan güncelleme bugün, yani 6 Mart’ta her platformdan oyuncularıyla buluştu nihayet.

“Operation Chimera”, “Outbreak” etkinliği ile birlikte aynı zamanda 2 operatör de getirdi. Outbreak etkinliği, oyuncuların 3 kişilik takımlar şeklinde, tabiri caizse zombi bir takıma karşılık savaşması imkanını sunuyor. Çıktığı günden beri oldukça değişen Rainbow Six Siege, günümüze kadar operatör sayısını ve haritalarını neredeyse ikiye katladı, hakkında stratejiler geliştirildi. Artık oyuncular, yani bizler, bir odada korkmuş bir şekilde pusup saldırganların bizi öldürmelerini beklemiyoruz. Ama yine de, farklı kombinasyonlarla da olsa aynı silahlarla aynı düşmanlara saldırıyoruz. Bununla birlikte Operation Chimera’nın Outbreak etkinliği, şu ana kadar Rainbow Six Siege’in gördüğü ilk PvE güncellemesi. 6 Mart’tan, yani bugünden, itibaren bir ay boyunca iki arkadaşınız ile birlikte takım olup New Mexico’nun “Truth or Consequences” haritasında uzaylı istilasına karşı savaşabileceksiniz.

Ek olarak, güncelleme varolan operatörleri de güncelliyor. Örneğin; oyuna getirildiği günden beri seçilme oranı çok yüksek olan Ela sonunda yeni güncelleme ile nerfleniyor. SMG silahının sekmesi arttırılıp hasarı düşürülen karakterin aynı zamanda el bombaları da kurulabilir kalkanla değiştirildi.

Blitz ve Kapkan gibi karakterleri de oldukça değiştiren güncelleme aynı zamanda oyunun mekanikleriyle ilgili de yenilikler getirdi. Örneğin şarjör değiştirirken bu işi yarıda bırakırsanız, kısa süre sonra şarjör değiştirmeye çalıştığınızda tüm animasyonu en baştan görmeyip, kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Şarjörü cebinize koymadan önce biraz daha zamanınız var yani.

Ubisoft aynı zamanda yeni güncelleme ile birlikte, 20 orijinal Rainbow Six Siege operatörünü ve bütün silah eklentilerini de ücretsiz olarak veriyor oyuncularına. Bu sene “Pick & Ban” isimli yeni bir güncellemesi daha gelecek olan oyun ve yeni güncellemesi hakkında siz ne düşünüyosunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

 

 

 

Kategori
OYUN
Yağmur Yüksel

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, öğretmen ve çevirmen. 4 yaşından beri oyun oynuyor, durdurulamıyor. Stanley Kubrick, Star Wars, Harry Potter ve Crash Bandicoot vazgeçilmezlerinden sadece birkaçı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER