PUBG’de MIRAMAR (ÇÖL HARİTASI) nasıl silinir? [GÜNCELLENDİ]

Oyuncular bunun için birkaç çözüm buldu...

PUBG, 1.0 versiyonuna geçmeden önce oyun milyonlarca kez yeni harita olan Miramar’ı oynamak üzere indirildi. Bir ay sonra birçok oyuncu Erangel’i Miramar’dan daha fazla tercih ettiğini fark etti. Oyunun geliştiricisi önceden bir maça başlamadan önce haritayı seçme kabiliyetinin bulunduğunu onaylamış olsa da, bazı oyuncular Miramar’ı her gördüğünde çıkmak zorunda kalmaktan bıkmışlardı. Bunun üzerine oyuncuların çözümüyse Miramar’ı oyun dosyalarından silmek oldu. Bu başlarda oyun dosyalarına hasar verecek ve işe yaramayacak gibi gözükse de aslında gerçekten de işe yaradı. Reddit kullanıcıları bunun için birçok farklı yol olduğu konusunda tartıştılar. Çözümler her zaman oyun dizinindeki dosyaları silmek ya da tekrardan adlandırmak üzerine oldu. Bunlardan herhangi birini yaptıktan sonra, Miramar denk geldiğinde oyun tekrardan sizi lobiye atıyor yeniden denemeniz için. Bu her ne kadar zarif bir çözüm olmasa da sizi birkaç saniyeliğine koruyarak lobi tam olarak dolduktan sonra çıkmanıza olanak sağlıyor.

Bunu nasıl yapıcağınıza gelirsek:

Dosya konumu olarak haritalar steamapps> common> PUBG> TslGame> Packs altında bulunur. İçinde adı “desert” (çöl) olan dört tane .pak dosyası bulunur. Bunların yerini değiştirmek, adını değiştirmek veya silmek size aynı etkiyi sağlar.

Bunu yapmak istemiyorsanız da Reddit kullanıcısı CodexFive sizin için yapan bir uygulama yaptı. Github’dan alabilirsiniz.

Biz bu içeriği yaparken işe yarıyordu ancak yeni gelen güncellemeyle oyun dosyalarında herhangi bir değişiklik yapmak maalesef ban sebebi oldu. Bu yüzden artık bu yöntemleri kullanmanızı tavsiye etmem.

Kategori
OYUN
Uğur Salim Demirtaş

Teknoloji, film ve dizi meraklısı. Oyun delisi. Uyku uyuyamaz, uyursa da uyanamaz. Meslek seçimi konusunda dişçilik ile yazılımcılık arasında kalacak kadar kararsız. Takıntılı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER