PUBG 7 Aralık’ta PlayStation’da!

Beklenen an sonunda geldi...

Sony, son zamanların en çok oynanan oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds’u PlayStation’a getiriyor. Bilmeyenler için PlayerUnknown’s Battlegrounds bir battle-royale oyunu. Bir hayatta kalma oyunu olan bu oyunda 100 kişi bir haritaya atlayıp, haritayı keşfederken silahlar ve cephane bulup birbirini öldürmeye çalışıyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayıp önceden yazdığımız yazıyı okuyabilirsiniz.

Şu anda bizi ilgilendiren olay ise bu popüler oyunun PlayStation’a gelmesi. Xbox, bilgisayar ve hatta mobilde bile oynanan oyunun sonunda PlayStation için çıkacak olması da biz oyuncuları heyecanladırdı. Oyunun PlayStation sürümünde Erangel, Miramar ve Sanhok gibi efsane haritalarda oynayabileceğiz. Ayrıca bu kış oyuna eklenmesi planlanan kar temalı haritanın da PlayStation sürümünde yer alacağı söyleniyor. Aynı zamanda oyuna rank sistemi, ödüller ve event modları da eklenecek.

 

 

Oyunun geliştiricilerinden Changmin Lee “Oyun geliştiricileri olarak üzerinde çalıştığımız bir işi oyunculara sunmak her zaman çok heyecanlı ve aynı zamanda stresli. Ama PUBG’yi hiç tecrübe etmemiş PS4 oyuncularına bu oyunu sunmak neredeyse yeni bir oyun çıkarıyor olmak kadar heyecan verici. Oyuncularımıza muhteşem bir tecrübe sağlayabilmek için PS4 geliştirici takımımızdaki herkes tutkuyla çalıştı. Umarım hepiniz çorba parası çıkarırken yaşadığınız maceradan keyif alırsınız.” açıklamasını yaptı.

Oyunu ön siparişteyken aldığınızda ise PlayStation’ın başyapıtlarından “Uncharted” serisinin ana karakteri Nathan Drake’in kıyafetlerini ve “Last of Us” serisinden Ellie’nin çantasını da dijital skin olarak oyun içinde kullanabileceksiniz.

PC platformunda, özellikle beta sürecinde, optimizasyonunda büyük sorunlar yaşanan ama sonradan toparlayan oyunu PlayStation’da oynamak için sabırsızlanıyoruz.

Kategori
OYUN
Yağmur Yüksel

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, öğretmen ve çevirmen. 4 yaşından beri oyun oynuyor, durdurulamıyor. Stanley Kubrick, Star Wars, Harry Potter ve Crash Bandicoot vazgeçilmezlerinden sadece birkaçı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER