PLAYSTATION 5 geliyor: İşte logosu ve belli olan diğer detaylar!

Sony'nin yeni oyun konsolunun duyurusunu açıkladık...

Sony, düzenlediği CES 2020 konferasında yeni oyun konsolu Playstation 5’in logosunu kamuoyu ile paylaştı. Serinin 3. neslinden beri kullandığı görünüm ve fontu bozmayan Sony, cesur bir değişiklik yapıp insanlardan gelebilecek olası bir tepki yerine aşina olduğu ve güvendiği logo ile devam etmeye karar vermiş.

Playstation, Sony şirketinin en başarılı ürünlerinden. Oyun konsolu tarihini değiştirdiklerini söylemek abartı olmaz sanırım. Özellikle PS3’ten itibaren de internet erişimi ve online oyunlar, ardından PS4 ile sunduğu YouTube, Netflix, Spotify gibi hizmetler ile işi sadece oyun konsolundan alıp komple bir “entertainment” şöleni çevirmişlerdi. PS4’ün beklenenden çok daha uzun süre kullanıları meşgul ettiği, hala istedikleri satış grafiğinde olmasından olacak ki PS5‘in duyurulma süreci uzadı. Ancak geçtiğimiz seneden itibaren yavaş yavaş bazı bilgiler almaya başladık ve sonunda bazı somutlar de geldi. Zaten 2020 içinde PS5’in piyasaya çıkacağı daha önce açıklanmıştı. Sony’nin geçen günlerde düzenlediği CES 2020 konferasında da tabii ki herkes Playstation 5 ile alakalı olası bir duyuru idi. Logo dışında pek de elde tutulur bir bilgi almamak biraz iç burksa da, konsolun çıkmasına çok da uzun süre olmadığından yakın zamanda çok daha detaylı bir duyuru geleceğini kestirmek zor değil. Logoyu ve birkaç yeni donanımsal özelliğinin açıklandığı videoyla baş başa bırakıyorum sizi.

Bu video dışında internette dönen bir de sızma olayı var. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama ben gördüm, sizler de görün istedim. Sızan bu fotoğrafta DualShock yani oyun kolunun tasarımı PS4 ile çok benzer görünse de oyun konsolunun kendisi oldukça değişmiş gibi görünüyor.

Kategori
HABEROYUN
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER