Pandemide Oyun Sektörü: The Last of Us 2 Ertelendi!

Uzun süredir beklenen oyun, bir süre daha gelmeyecek gibi...

Malum karantina zamanındayız ve boş zamanımız bol. Oyun, dizi, film derken birçok alanda zamanımızı dolu dolu geçirmek için içerik arıyoruz. Oyun sektörü de bu zamanda en rahat sömürebileceğimiz alanlardan birisi. Ama gelin görün ki çoğu oyun yapımcısı bu zamanda bizi oyunlara boğmak yerine yakın zamanda dahi çıkacak oyunlarını erteleyip duruyor.
Bu ertelenmelere kurban giden bir oyun da hepimizin o dört gözle beklediği The Last of Us serisinin ikinci oyunu oldu ve maalesef süresiz ertelendi.

“Bu gecikmenin, uzun sürmeyeceğini umuyoruz ve sizleri en yakın zamanda yeni bilgilerden haberdar edeceğiz.”

-Naughty Dog (resmi twitter hesabı)

The Last of Us 2, Playstation Özel olarak çıkacak ve bu yüzden kutulu oyun satış rakamları yapımcılar için fazlasıyla önem arz ediyor. Dijital satış rakamlarıyla neredeyse birebir olan kutulu satış rakamlarını bir kenara bırakıp riske atmak istemiyorlar. Böyle giderse diğer oyunlar da bu durumdan fazlasıyla etkilenecek ve bir süre yeni, beklediğimiz oyunların tadına varamayacağız.

 

Yazan: M. Safa Demirdağ

Kategori
OYUN
Konuk Yazar

Sen de konuk yazar olup yazılarını Geyikdolu'da yayımlamak istiyorsan, sitemizdeki ilgili sayfayı ziyaret edip yazını bize gönder!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER