NBA 2K20’den KOBE BRYANT’a saygı duruşu niteliğinde eklenti

NBA oyunu, hızlı bir şekilde Kobe'yi andı...

26 Ocak 2020 tarihinde basketbol ve NBA efsanesi Kobe Bryant, geçirdiği helikopter kazasında hayata gözlerini yumdu. 2K Games, efsane basketbolcuyu anmak için hemen NBA 2K20 oyununa bir görsel ekledi.

Dün Kobe’nin vefatını öğrenip yıkıldıktan sonra NBA oynamak üzere PlayStation’ı açtım. Karşıma direkt olarak Kobe Bryant’ı anmak için yerleştirilen görsel çıktı. Zaten NBA 2K oyunları böyle durumlarda çok hızlı davranıyor. Hazırlanan görselde Kobe Bryant’ın siyah beyaz bir fotoğrafı vardı. Fotoğrafın üzerine de Kobe Bryant’ın ismiyle doğum ve ölüm yılları olan 1978-2020 yılları yazılıydı.

Kobe Bryant, çok uzun süredir NBA 2K oyunlarında var. 2010 yılında da oyunun kapağında yer alıyordu.

Ne kadar süreyle oyuna girdiğinizde bu görselin çıkacağını bilmiyoruz. Ancak şu an çevrimiçiyken oyuna girerseniz, Kobe’yi anmak için hazırlanan bu saygı duruşuyla karşılaşıyorsunuz.

Bunun dışında oyuncular Kobe Bryant’ı anmak için çevrimiçi olarak oyunun belirli alanlarında toplanıp Kobe Bryant’ın kıyafetlerini karakterlerine giydirip hiçbir şey yapmadan bekliyorlar.

Kobe Bryant’ın da içinde olduğu helikopter tam 9 insana mezar oldu ve bu kişilerin içinde Kobe Bryant’ın en büyük kızı Gianna da vardı. 2016 yılında emekli olan Kobe Bryant’ın sırtına geçirmesiyle ikonikleşen 8 ve 24 numaralı formalarının ikisi birden Lakers tarafından emekli edilmişti. Kendisi, bunu yaşayan tek oyuncu.

Kobe Bryant’ın ölümü üzerine hislerimizi kelimelere dökmeye çalıştığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Huzur içinde yat Black Mamba. Mantaliten hep yolumuzu aydınlatacak.

Kategori
HABEROYUNSPOR
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER