DISCORD, oyun dünyasından çekiliyor; peki ama NEDEN?

Discord pandemi döneminden de faydalanarak strateji değiştiriyor.

Discord, -üzerindeki genel ön yargıya rağmen- bir süredir sadece gamer’lara özel bir platform olmaktan çıktı. Kurulduğu günden beri online oyunlar ve onları oynayanlar üzerinden kendini pazarlayan şirket, daha büyük kitlelere ulaşmak istediğinden olsa gerek bu konudaki ön yargıyı kırma amacında.

2015’te ilk başta sadece gamer diye tabir edilen insanları kendisine çekmeyi hedefleyerek kurulan Discord, bugünlerde aylık 100 milyon aktif kullanıcıya sahip. Artık “sadece” oyun oynayan insanların yer almadığı platformda, mart ayından sonra geçtiğimiz günlerde de bir slogan değişikliğine gidildi.

Mart 2020’de COVID-19 pandemisinin de etkisiyle “Chat for Gamers” yani “Oyun Oynayanlar için Sohbet” olan sloganlarını “Chat for Communities and Friends” yani “Topluluklar ve Arkadaşlar için Sohbet” olarak değiştiren şirket, bu kez de “Your Place to Talk” yani “Konuşacağınız Yer” şeklinde bir ifadeyi tercih etti.

Böylece Discord, tamamen oyun dünyasına hitap eden bir platform olmaktan çıkmış oldu. Piyasadaki rakipleriyle mücadele etme adına böyle bir geçişe karar veren şirkette, kurucu Jason Citron durumu şu şekilde özetliyor: “Birçoğunuz bize Discord hakkında duyduğunuz en büyük yanılgının bunun ‘sadece oyun için’ olduğunu söylediniz, ancak Discord’un ‘kelimenin tam anlamıyla herkes’ ve konuşmayı seven herkes için olduğunu bilmelisiniz.”

Kategori
HABEROYUNTEKNOLOJİ
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER