CRYSIS dönüyor ama NASIL?

Yerli Kardeşlerin; Crytek bazında yaptığı en büyük proje olan, Crysis serisinin, üçüncü oyunla beraber bittiğini biliyorduk. Yoksa yanlış mı biliyorduk?

Crysis oyun serisini 3 oyundan sonra bitti sanıyorduk ancak sürpiz bir kararla devam ediyor olabilir Karlı Kardeşler. Crysis resmi Twitter hesabından üst üste 2 gün atılan tweetler bazı soru işaretlerine neden oldu.

Henüz tweetlerin ne anlama gelebileceğini tahmin edemiyoruz ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

“VERİ ALINIYOR”

-Crysis (resmi twitter hesabı)

 

Crytek, son zamanlarda oyun yapımından çok oyun motoru geliştirmek üzerine yoğunlaşmıştı. Gayet başarılı ve gelişmiş bir oyun motoruna sahip olan bu şirket suskunluğunu birkaç gün önce bu tweet ile bozdu.

“Bu tweet neyi temsil ediyor?” demeye kalmadan hemen bir sonraki gün ikinci bir tweet ile bizleri daha büyük bir beklentiye soktular.

 

“Hey Nomad, hâlâ bizimle misin?”

-Crysis (resmi twitter hesabı)

 

Bu tweet ise kafadaki bazı soru işaretlerini sildi, bazılarını da kuvvetlendirdi. Bildiğiniz üzere Nomad serinin ilk oyununun baş karakteri. Yani Nomad karakterine özel bir oyun çıkabilir ama bu düşük bir ihtimal. Oyunu reboot etmek ise baya riskli olacak gibi duruyor. Çünkü zaten hâlihazırda büyük bir kitleyi yakaladıkları gayet iyi bir seri var. Bizim düşüncemiz oyunu remastered veya remake edecekleri yönde. Ancak gelin görün ki Crysis serisinin ilk oyunu bile hâlâ oynanabilir durumda ve hâlâ birçok oyuna taş çıkaracak mekaniklere sahip.

Tabii bunların yanında bizi öylesine meraka sokmuş da olabilirler. Umarım olaylar bu yönde ilerlemez ve bizleri mutlu edecek haberlere boğarlar.

 

Yazan: M. Safa Demirdağ

Kategori
HABEROYUN
Konuk Yazar

Sen de konuk yazar olup yazılarını Geyikdolu'da yayımlamak istiyorsan, sitemizdeki ilgili sayfayı ziyaret edip yazını bize gönder!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER