COUNTER STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE’de SNIPER’a nasıl CROSSHAIR eklenir?

Yeni başlayanlar ve alışmak isteyenler için amme hizmeti...

Bütün zamanların en çok oynanan FPS oyunlarından biri Counter Strike: Global Offensive (CS:GO)’de hepimizin de bildiği gibi Sniper silahlarında (AWP, SSG, Auto AWP gibi) crosshair bulunmamakta. Profesyonel oyuncular bile belki buna alışana kadar canları çıkmış olabilir ancak bu sorun yeni başlayan ve de bu tarz silahlarla oynamak isteyen oyuncular için büyük sorun teşkil ediliyor. İşte biz de bu alışma sürecinde destek olmak amaçlı bir taktiği sizinle paylaşacağız.

İlk olarak oyun içinde oyun konsolunu aktif hale getirin ve ESC tuşunun altında bulunun tırnak açmanıza da yardımcı olan é tuşuna basın, bu sayede konsol açılmış olacak. Ardından herhangi bir şey yazabilirsiniz bu tamamen keyfinize kalmış ama “asd” bile yazsanız yeterli olacaktır. Buraya yazdığınız hiç de önemli olmayan şeyi sanki kopyalayacakmış gibi mouse’la komple işaretleyin. Sonra bu seçili olan yazıyı tutup konsol dışına bırakın. Ortada beyaz çerçeveli bir dikdörtgen oluşacak. Bu dikdörtgenin orta ve altına doğru olan kısmı bildiğiniz crossair’in durduğu yerdir. Bu, sayesinde belki profesyonelleşene kadarki serüveninizde sizin gizli silahınız olabilir. Bunu kaldırmak isterseniz de tekrardan konsolu açıp yazdığınız bölümü silmeniz yeterli olacaktır.

Kategori
OYUN
Uğur Salim Demirtaş

Teknoloji, film ve dizi meraklısı. Oyun delisi. Uyku uyuyamaz, uyursa da uyanamaz. Meslek seçimi konusunda dişçilik ile yazılımcılık arasında kalacak kadar kararsız. Takıntılı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER