A WAY OUT’un konusu ne, nasıl oyun, almalı mısınız? Bilmeniz gereken her şeyi derledik!

Tüm detaylar aşağıda...

A Way Out ilk olarak E3 2017’de duyurulmuş ve oldukça büyük bir hayran kitlesi toplamıştı. Oyunu EA, Hazelight ile birlikte çıkardı ve şaşırtıcı bir şekilde fiyat bakımından oldukça uygun bir oyun.

Öncelikle biraz oyundan bahsedelim. Bazı oyunlar için hani deriz ya “Film gibi oyun yapmışlar.” diye, işte tam da öyle bir oyun olmuş A Way Out. Hikayesi ve 8 saatlik oynanışıyla bizleri resmen büyülüyor.

Oynanışa geçmeden önce hikayesine şöyle bir göz atalım. Tabii ki de baştan sona bahsetmeyeceğim çünkü film tadında bir oyun olduğundan spoiler yemenizi istemem.

Oyuna başlarken Vincent ve Leo isimli iki karakterden birini arkadaşınızla birlikte seçiyorsunuz. Bu karakterlerden Vincent, daha çok mantığıyla hareket eden bir karakter olmasına karşın Leo ise daha çok yumruğuyla hareket eden biri. İkilinin arasındaki sıkı dostluk bağını daha oyunun başından anlayabiliyorsunuz.

Oyun; fragmanlarda gördüğünüz hapishanenin önünde, siz karakterler arasında seçim yaptıktan hemen sonra başlıyor ve burada hikayenin temelini öğreniyoruz. Şimdilik bu kadarı size yeterli. Kalanını öğrenmek istiyorsanız oyunu oynamanızı tavsiye ederim. Burada size oyunun tamamını anlatmaya kalksam, oynarken alacağınız keyfi bozmuş olurum.

Şimdi de oynanıştan bahsedelim. Oyuncuları en çok heyecanlandıran noktalardan birinin de oyunun oynanış kısmı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü oyun yalnızca co-op olarak oynanabilen bir oyun. Yani oyunu oynayabilmeniz için ya oyuna sahip olan biriyle internet üzerinden eşleşmeniz ya da yanınızda bir arkadaşınız olması lazım. Oyun yanınıza herhangi bir yapay zeka vermiyor.

A Way Out, film tadında bir hapisten kaçış oyunu. Arkadaşınızla birlikte split screen‘de hapishaneden kaçıp, intikamınızı almaya çalışıyorsunuz. Oyunda her türlü aksiyon var. Bir sürü araç sürme, silahlı çatışma hatta paraşütle atlama bile var. Tabii bunları öyle kafanıza göre değil, görevleriniz gereği yapabiliyorsunuz.

Merak edenler için söyleyeyim: A Way Out, bir açık dünya oyunu değil.

Oyunun grafiklerine gelecek olursak; ne inanılmaz iyi ne inanılmaz kötü olduğunu söyleyebilirim. Tam kıvamında grafiklere sahip. Zaten oyunumuzun asıl olayı grafikleri değil hikayesi fakat şu haliyle zaten sizi etkilemeye yeter de artar. Yanlış anlaşılmasın: Grafikleri oldukça iyi.

Hikaye anlatımı için de gayet başarılı olmuş, diyebiliriz. Ayrıca oyun içinde yaptıklarınız ve seçimleriniz oyunun kaderini değiştiriyor yani bu da, oyunun birden fazla sonu var demek oluyor.

Gelelim EA’in yaptığı şaşırtıcı olaya. Şöyle ki, oyunu yalnızca birinizin alması ikinizin de oynayabilmesi için yeterli oluyor. Oyunu aldığınızda yanında size bir de ücretsiz oyun kodu geliyor. Yani 89 TL’ye iki oyun almış gibi oluyorsunuz. Bu kodu arkadaşınıza gönderebilir ve onun da tam erişimli bir oyuna sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Uzun lafın kısası bir arkadaşınızla birlikte kırk beşer lira verip efsane bir oyuna ve farklı bir deneyime sahip olabilirsiniz. Şimdiden keyifli oyunlar.

Kategori
OYUN
Uğur Salim Demirtaş

Teknoloji, film ve dizi meraklısı. Oyun delisi. Uyku uyuyamaz, uyursa da uyanamaz. Meslek seçimi konusunda dişçilik ile yazılımcılık arasında kalacak kadar kararsız. Takıntılı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER