Şu ana kadarki tüm SPOTIFY İSTATİSTİKLERİNİZİ görmenin artık bir yolu var!

Spotify Statistics isimli hizmeti değerlendirdik...

Dijital müzik, streaming platformu veya adına ne diyorsanız. Müzik piyasası bir süredir fiziksel kopyalarla yürümüyor bildiğiniz gibi. Spotify, Deezer, Tidal ve türetebileceğiniz nicesi. Dijital platformlar tamamen müzik piyasasına hakim. Spotify uzun süre pastanın çok büyük kısmına sahipti ve piyasanın açık ara lideriydi. JAY Z’nin Tidal’ı satın aldıktan sonra albümlerini oraya aldırması, Beyonce’nin Lemonade albümünü uzun süre Spotify’a vermemesi, Apple’ın iTunes’u kapatıp sadece Apple Music’e yönelmesi Spotify için rekabetin artması demekti. Yine de hala rakiplerinin oldukça önündeler.

Şahsen konuşmam gerekirse Spotify’da en çok sevdiğim özellikler ‘otomatik şarkı önerme’  ve yıl sonunda yayınladıkları, en çok dinlenilen şarkıları görebildiğimiz listeler. Gerçekten çok keyif veren özellikler bunlar. En çok dinlenen müzik, favori sanatçı, en beğenilen janralar gibi özellikler seviyorsanız şimdi bahsedeceğim Spotify Statistics tam size göre.

En çok dinlediğiniz şarkı ve sanatçıları ”4 hafta, 6 ay ve tüm zamanlar” şeklinde görebilme imkanı bulabiliyorsunuz. Aynı işlemi janralar ve albümler için de yapabilme şansınız var. Bunların dışında çalma listelerinizin beklenenden çok daha detaylı bir analizini bulabiliyorsunuz sitede, ki bu çok daha enteresan geldi bana. Çalma listenizde hangi türden kaç tane var, en eski şarkı hangisi, ortalama kaç dakika sürüyor gibi sorulara yanıt alabiliyorsunuz. Bir de dans edilebilirlik, yüksek seslilik, enerji, mutluluk gibi kıstaslar üzerinden değerlendiriyor listenizi sistem. Bu uygulamanın Spotify’ın resmi bir uygulaması olmadığını belirtmekte fayda var.

Daha detaylı bilgiye ulaşmak ve kendi profilinizin analizini almak isterseniz buraya tıklayarak Spotify Statistics’e ulaşabilirsiniz.

 

 

Kategori
HABERMÜZİK
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER