LIL UZI VERT’ün uzun zamandır beklenen albümü ETERNAL ATAKE yayında!

Yaklaşık 2,5 senedir beklenen albüm sonunda yayında...

17 Temmuz 2018’de Lil Uzi Vert‘ün attığı tweet ile başladı uzun bekleyiş.

Bu tweetin ardından herkes bunun bir albüm duyurusu olduğundan emindi. Daha sonra 18 Eylül’e kadar Lil Uzi’den herhangi bir ses çıkmadı. 18 Eylül 2018’de gelen New Patek teklisinin ardından Eternal Atake albümü yakın gibiydi ancak yine Lil Uzi Vert konuyla alakalı sessizliğe gömüldü. 8 Aralık 2018’de Eternal Atake’in bittiğini ve yayınlanmaya hazır olduğunu söyleyen sanatçı, 11 Ocak 2019’da ise sürpriz bir şekilde müziği bıraktığını duyurdu. Nisan 9’a kadar Lil Uzi Vert ve Eternal Atake hakkında doğru düzgün bilgi alamadı hayranları. 9 Nisan 2019’da That’s a Rack ve Sanguine Paradise isimlerinde 2 yeni tekli ile geri dönen Uzi, hayranlarını yine heyecanlandırmayı başardı. Bu 2 tekliden sonra yine derin bir sessizliğe bürünen Uzi, albümün içinde yer alan ilk tekli olan Futsal Shuffle 2020‘ye kadar hiçbir iş çıkarmadı. 12 Aralık 2019’da gelen bu tekliden sonra artık albümü yayınlama yoluna girmişti Uzi.

Ve 6 Mart 2020. Son 2-3 haftadır albümün geleceğini müjdeleyen Lil Uzi Vert, 6 Mart Cuma günü albümü yayınladı ve özellikle Amerika’da sosyal medyada yer yerinden oynadı. Sadece 15 dakika içinde ABD Twitter’da TT’de 1. sıraya yerleşen albüm hakkında yazılan, çizilenin haddi hesabı yoktu.

Albümde 18 şarkı yer alıyor ve sadece 1 tane featuring var, o da Syd ile. Yayınlanalı sadece 24 saati geçmesine karşın albümün şarkıları bu yazının yazıldığı dakikalarda ortalama 2,5 milyon stream edilmiş durumda Spotify’da. Uzun bekleyişin yarattığı hype işe yaramış görünüyor şu anlık. Ayrıca Lil Uzi Vert’ün de durmaya hiç niyeti yok gibi. Albüm yayınlandığından beri Twitter’ı her zamanki gibi çok aktif kullanan Uzi, Eternal Atake albümünün deluxe versiyonu için hayranlarını tease ediyor. Deluxe versiyonda Future, Lil Baby, Young Thug, Chief Keef, A Boogie Wit da Hoodie, Lil Tecca gibi isimlerin de Lil Uzi Vert’e eşlik etmesi olası duruyor. Hazırladığı featuringleri albümün deluxe versiyonuna saklamak akıllıca bir pazarlama hamlesi sayılabilir. Lil Uzi Vert’ün yaklaşık 2 yıldır beklettiği albümü Eternal Atake’i dinlediniz mi, nasıl buldunuz? Yorumlarını bekliyoruz.

Kategori
HABERMÜZİK
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER