EMINEM, sürpriz bir albümle geri döndü: MUSIC TO BE MURDERED BY

Eminem, herkesi şaşırtarak sürpriz bir albüm çıkardı...

Detroitli rapçi Eminem, hiç beklenmeyen bir şekilde Music To Be Murdered By isimli yeni albümüyle geri döndü.

Bir süredir Eminem’in sürekli stüdyoda olduğu, 2020 yılında muhtemelen bir albüm çıkaracağı konuşuluyordu. Bugün yani 17 Ocak 2020’de, Türkiye saati ile baktığımızda sabah kalktık ve Eminem’in 11. stüdyo albümünü çıkardığını öğrenerek güne başladık. Daha iyi bir güne başlama şekli düşünemiyorum. Hiç reklamsız, habersiz, sansasyonsuz bir şekilde albümü bir anda tüm platformlara saldı Marshall abimiz. Zaten artık albümleri için reklam çalışması yapmayacağını söylemişti kendisi. 2018’deki Kamikaze albümünde de aynı bu şekilde hiç reklamsız bir yayın stratejisi izlemişti. Yine de beklenmedik bir Eminem albümü gelmesi insanı çok mutlu ediyor.

Eminem, Music To Be Murdered By albümünde Young M.A, Black Thought, Royce da 5’9”, Don Toliver, Juice WRLD, Skylar Grey, Q-Tip ve Anderson .Paak gibi sanatçıları konuk ediyor.

Music To Be Murdered By projesi, hem albüm kapağı hem de konsept olarak, korku filmleriyle tanınan efsane yönetmen Alfred Hitchcock’un 1958’deki aynı isimli albümünden ilham alarak hazırlanmış.

20 şarkı ve 63 dakikadan oluşan albüm, çok fazla sosyal ve toplumsal gönderme içeriyor.

Ayrıca Eminem, albümdeki Darkness parçası için de video klip yayınladı.

İnternete baktığımda genel anlamda albümün beğenildiğini de görüyorum. Eminem, “Yeni Eminem dinlenmez” algısını yıkıyor galiba. Benim de ilk izlenimim albümün oldukça güzel olduğu yönünde. Beat’ler, daha önce hiçbir Eminem albümünde görmediğimiz kadar çeşitli görünüyor. Farklı konu ve tarzdan parçalar olması da hoşuma gitti. Genel anlamda çeşitli bir albüm yani. Tabii şu anda çok detaylı bakamadım, ilk izlenimlerim bunlar. 1-2 güne sitemizde detaylı bir albüm incelemesi göreceksiniz zaten, takipte kalın.

Kategori
HABERMÜZİK
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER