Despacito müzik dünyasını kasıp kavuruyor!

Bu yazın tartışmasız en hit şarkısı Despacito hakkında.

Luis Fonsi ile Daddy Yankee’nin birlikte söylediği Despacito, bildiğiniz gibi bu yazın en hit şarkısı. Her yerde durmadan çalarak artık bazılarımıza gına getiren Despacito, gün geçtikçe izlenme sayısını inanılmaz derecede arttırıyor. Despacito, Wiz Khalifa’nın See You Again şarksını geçerek YouTube’un gelmiş geçmiş en çok izlenen videosu oldu ve uzun zaman kimse onu geçemeyecek gibi görünüyor. YouTube’un en çok izlenen 10 müzik videosunu listelediğimiz içeriğimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Gangnam Style’ı geçip YouTube’un zirvesine yerleşen See You Again’in hükümdarlığı kısa sürdü. 3-4 hafta kadar zirvede kalan See You Again’i, 3 milyardan fazla izlenen Despacito geride bıraktı. Özellikle İspanyolca olması, başarısını daha önemli kılıyor bizce. Ayrıca Despacito, bu inanılmaz izlenme sayısını 7 aydan az sürede elde etti. 12 Ocak’ta yayınlanan video, günde yaklaşık 15 milyon ve saniyede 170 kez izlendi. Parça aynı zamanda YouTube’da 17 milyondan fazla beğeni ile en çok beğeni alan video olma özelliğine de sahip.

Despacito’nun bu kadar izlenmesinin en büyük nedenlerinden biri de Justin Bieber. Justin Bieber’la çıkarılan remix sonrası şarkının dinlenme sayıları inanılmaz derecede yükseldi. Luis Fonsi ve Daddy Yankee, en baştan Justin Bieber’la bu şarkıyı çıkarmış olsa o zaman nasıl bir rakama ulaşılırdı tahmin etmek bile zor.

Bizim en çok üzüldüğümüz de, PSY’nin Gangnam Style’ını geçmesi 26 ay kadar süren Wiz Khalifa’nın yalnızca 3-4 hafta kadar zirvede kalabilmesi. Gerçi bu kadar izlenmeden aldığı paraya ve Wiz’in karakterine bakacak olursak o bizim kadar bile üzülmemiştir herhalde.

Kategori
MÜZİK
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER