2019 DÜNYA TASARIM SIRALAMASI açıklandı, TÜRKİYE ilk 10’da kendine yer buldu!

As bayrakları as...

A’ Design Award and Competition sonuçları belli oldu, 2019 WDR (World Design Rankings) yani Dünya Tasarım Sıralaması açıklandı.

Türkiye, listenin 7. sırasında kendine yer buldu.

 

A’ Design Award and Competition nedir?

A’ Design Award and Competition en iyi tasarımları, tasarım konseptlerini, ürünlerini ve hizmetlerini ödüllendiren, dünyanın en büyük tasarım yarışmasıdır. The A’ Design Competition her yıl düzenlenir ve dünyanın her yerinden katılımcıları kabul eder. Hem konsept aşamasındaki tasarımlar hem de gerçekleştirilmiş tasarımlar yollanabilir. Yarışmanın temel amacı, bir yandan global tasarım kültürünü destekleyip katılımcıların daha iyi bir gelecek için ileri tasarımlar yapabilmelerini sağlayacak teşvikleri oluşturmak, diğer yandan da bilinirliliği sağlamak, halkla ilişkiler desteği vermek ve kazananlar için reklam olanaklarını arttırmaktır.

 

A’Design Award and Competition tarafından hazırlanan sıralamada Türkiye toplamda 490 ödül (14 Platin, 78 Altın, 124 Gümüş, 128 Bronz, 146 Demir) ve toplamda 1646 puan ile bu yılın listesinde 7. sırada yerini aldı. Tablodaki toplam puanlar sizi şaşırtmasın çünkü sıralama, alınan ödüllerin kalitesine göre yapılır. Öncelikle Platin, Altın, Gümüş, Bronz ve en son da Demir olmak üzere sıralanır yani.

İşte 2019 Dünya Tasarım Sıralaması’nın ilk 10’u:

Kategori
HABERKÜLTÜR-SANAT
Uğur Salim Demirtaş

Teknoloji, film ve dizi meraklısı. Oyun delisi. Uyku uyuyamaz, uyursa da uyanamaz. Meslek seçimi konusunda dişçilik ile yazılımcılık arasında kalacak kadar kararsız. Takıntılı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER