Prison Break 6. SEZON Çıkacak mı? MICHAEL SCOFIELD’ın Aktörü Açıkladı!

Üzücü ama saygı duyulası bir haberimiz var...

Amerikan dizi tarihinde en çok ses getirmiş yapımlardan biri olan suç/aksiyon dizisi Prison Break’te Michael Scofield karakterini canlandıran ünlü oyuncu Wenworth Miller bu sıralar Instagram paylaşımları ile gündemde.

Amerika Birleşik Devletleri’nde geçtiğimiz günlerde en büyük gündem seçimlerdi ve birçok ünlü sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulundular. Instagram hesabında genellikle beğendiği sanatsal çalışmaları paylaşmasıyla bilinen Wenworth Miller da bu kervana çeşitli paylaşımlarla Joe Biden’ı destekleyerek katıldı.

Birkaç gün sonra ise bazı takipçilerinin hesabından defolmasını istediği, sert üslupla yazılmış bir duyuru paylaştı. Bu takipçi kitlesini; onun desteklediği adayı desteklemediği için ona ve diğer hayranlarına saldıranlar, “black lives matter” kampanyasına “all lives matter” yanıtını verenler, homofobikler, transfobikler ve kadınların kendi bedenleri hakkında karar vermeye hakkı olmadığını düşünen insanlar olarak tanımladı. Ayrıca cinsel tercihini din üzerinden yargılayacak mesajlar gönderen insanların da onu takip etmeyi bırakmasını istediğini (Kendisi eşcinseldir) ve takipçi sayısı, beğeni sayısı gibi şeyleri önemsemediğini belirtti.

İlginç bir detay da duyuruda Prison Break dizisinin akıbetine de yer vermesiydi. Konuyla hiçbir bağlantısı olmadığını, bunu merak edenlerin Fox ve Disney şirketlerini veya Lincoln Burrows’u canlandıran oyuncu arkadaşı Dominic Purcell’i takipte kalmaları gerektiğini duyurdu. Geçtiğimiz aylarda da benzer noktalara değindiği bir 6. sezon açıklaması yapmıştı kendisi,  buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İpleri koparan açıklama ise bugün birkaç saat önce geldi. Kendisine gelen mesajları ve takipçi kitlesiyle olan durumlarını anlattığı bir yazıda Prison Break dizisinden ayrıldığını ve 6. sezonun gerçekleşmeyeceğini söyledi. Açıklamanın diziyle alakalı kısmında şu kelimelere yer verdi:

İlgili bir not… Prison Break’ten ayrıldım. Resmi olarak.

Ne kadar durumun merkezinde sosyal medya olsa da bu yüzden değil. Sadece, artık eşcinsel olmayan karakterleri canlandırmak istemiyorum. Onların hikayeleri defalarca anlatıldı.

Yani, daha fazla Michael yok. Eğer dizinin hayranıysanız ve yeni sezonları bekliyorsanız anlayabiliyorum ki bu bir hayal kırıklığı. Üzgünüm.

Eğer gerçek bir eşcinsel tarafından oynanmış, eşcinsel olmayan kurgusal bir adama aşık olduğunuz için ateşli ve rahatsız edilmiş durumdaysanız…

Bu sizin meşguliyetiniz. – W.M 

Bir Prison Break hayranı olarak dizinin hep 4. sezon ile sonlanmış olmasını istemişimdir. Ne kadar böyle düşünsem de 5. sezonun kendine has bir heyecanı ve güzelliği vardı. Doğru adımlarla bu 6. sezon için de gerçekleşebilirdi, hatta belki daha iyisi. Ancak Wenworth Miller öyle bir açıklama yapmış ki konuşulması gereken şey kesinlikle bu değil. Uzun yıllar esşcinsel olduğu bilinmeyen, hayatı boyunca bu konudan ötürü ciddi sıkıntılar yaşamış birisi olduğunu düşündüğümüzde bu kararın çok saygı duyulası olduğunu söylemeliyim. Prison Break dizisinden bağımsız olarak Wenworth Miller’ı, onun vizyonunu, özgüvenini, kariyerini yönlendirişini çok takdir ediyorum. Umarım sizler de onun özenle seçtiği bu kelimelerden doğru anlamlar çıkartıp kendisine saygı duyarsınız.

 

Kategori
HABER
Kerem Uluçay

Sinefil, amatör yönetmen, koleksiyoner. Eski müzisyen ve basketbolcu. Şu sıralar mühendislik öğrencisi. Çizgi roman ve tiyatro diğer ilgi alanları.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER