DAMIEN CHAZELLE’in Yeni Filmi BABYLON Hakkında Detaylar!

Yönetmenin en farklı işi olacak gibi görünüyor...

La La Land ve Whiplash gibi ses getirmiş filmlerin yönetmeni Damien Chazelle, yeni filmi Babylon ile dönüş yapacak. Tarihte “En İyi Yönetmen” dalında Oscar kazanmış en genç isim olan Chazelle en son 2018 yapımı Neil Armstrong biyografisi “First Man”i yönetmişti. Beşinci uzun metrajı olacak Babylon hakkında ise yeni detaylar gelmeye başladı.

Daha önceleri filmde Emma Stone ve Brad Pitt’in yer alıp ana karakterleri canlandıracakları konuşuluyordu. Hatta bu filmin Chazelle’in en yüksek bütçeli filmi olacağı da iddialar arasındaydı. Yeni haberlere göre Stone ve Pitt filmde olacaklar ancak başroller olarak değil.

Ana karakterin Meksikalı olan ve ABD’ye kaçak girmiş bir ailenin 20’li yaşlarındaki erkek çocuğu olacağı, en öne çıkan yardımcı kadın karakterin ise gerçek bir kişilik olan Anna May Wong olacağı söyleniyor. Wong bir oyuncu ve yaptıklarıyla sinema tarihi için önemli bir isim. Meksikalı karakterimiz ise iddiaya göre Hollywood’da iş arıyor olacak.

Aslında bu durumu Quentin Tarantino’nun yönettiği Once Upon A Time… in Hollywood’da Margot Robbie’nin canlandırdığı Sharon Tate karakteri ile özdeşleştirebiliriz. Gerçek bir karakterin yanına kurmaca karakterler yaratıp alternatif bir hikaye yazmak. Bence bu oldukça başarılı bir işti Tarantino’nun filminde. Chazelle’nin de başarıyla kotarabileceğine şüphe yok. Bu karakterlere hayat verecek kişiler ise henüz belli değil.

Film için çok heyecanlıyım açıkcası. 25 Aralık 2021’de vizyona girecek. Bekliyoruz.

Kaynak: Discussing Film

Kategori
FİLMHABER
Kerem Uluçay

Sinefil, amatör yönetmen, koleksiyoner. Eski müzisyen ve basketbolcu. Şu sıralar mühendislik öğrencisi. Çizgi roman ve tiyatro diğer ilgi alanları.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER