Beklenen TÜRK Filmi NUH TEPESİ’nden Yeni Poster Geldi!

Buyurun efendim...

Cenk Ertürk’ün yazıp yönettiği ilk uzun metraj film olan Nuh Tepesi’nden yeni poster geldi. Başrolleri Haluk Bilginer, Ali Atay ve Hande Doğandemir paylaşıyor. Bugüne dek ülkemizi birçok uluslararası festivalde temsil eden film, 6 Mart Cuma günü vizyonda olacak.

Film, orta yaş krizindeki bir adamın hikayesini konu ediniyor. Babasının yıllar önce diktiği ağacın altında gömülme isteğini gerçekleştirmek isteyen Ömer, bir taraftan da yıkılmak üzere olan ilişkisinin telaşındadır. Ancak “Nuh Tepesi”nde bulunan bu ağacın altında bir mezar olması fikrine köy halkı sıcak bakmayacaktır.

Nuh Tepesi, ülkemizin önemli festivallerinden Adana Altın Koza’dan En İyi Film, Yönetmen, Sinematografi ve Film-Yön En İyi Yönetmen ödülü kazanmıştı. Filmin önümüzdeki günlerde vizyon fragmanının çıkması bekleniyor. Henüz izlemediyseniz daha önce yayınlanmış teaser’ı yukarıdan izleyebilirsiniz. Biz Nuh Tepesi için çok heyecanlıyız.

Kategori
FİLMHABER
Kerem Uluçay

Sinefil, amatör yönetmen, koleksiyoner. Eski müzisyen ve basketbolcu. Şu sıralar mühendislik öğrencisi. Çizgi roman ve tiyatro diğer ilgi alanları.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER