ZACK SNYDER açıkladı: DCEU, hiçbir zaman MCU gibi bir “evren” olarak planlanmamış!

Böyle bir rezillik olamaz...

Herkesin DCEU olarak çağırdığı DC Sinematik Evreni’nin ismi geçtiğimiz haftalarda Worlds of DC olarak açıklanmıştı. Zaten birçok birbiriyle bağlantılı ve aynı dünyada geçen filmin çıkmasından bunu biliyorduk ancak bir evren olduğu ve daha uzun süre devam edeceği artık kesin.

DC Comics senelerdir sinema sektörünün içinde olsa da bu işi evren haline getiren ve bu şekilde çok büyük bir başarı yakalayan şirket bildiğiniz gibi Marvel. DC de son yıllarda bu işe girdi ve bekleneni vermeyen bir evren oluşturdu. DC Genişletilmiş Evreni dediğimiz bu evren aslında olmayacakmış. Yani olacakmış ama MCU gibi birbirine bağlı onlarca filmden oluşmayacakmış. Zack Snyder söylüyor, biz onun yalancısıyız.

DC Evreni’nin temellerini atan Zack Snyder, Vero isimli sosyal medya platformunu oldukça aktif bir şekilde kullanıyor. Hatta biz de Twitter hesabımızda oradaki önemli paylaşımlarını size sunuyoruz genelde. Ancak bu söylediği o kadar önemli ve şaşırtıcı bir açıklama ki, sitemizde yazısını yazmak istedik.

Bir Vero kullanıcısı; Snyder’ın DC Sinematik Evreni’ni iç içe geçmiş birçok filmden oluşan bir evren olarak planlamadığını, aslında bir başı ve sonu olan, belirli bir hikayeyi anlatıp biten bir evren olarak planladığını iddia etti. Sonra da Zack Snyder’a olayın böyle olup olmadığını sordu.

Zack Snyder hiç tatava yapmadan net bir cevapla bu soruyu karşıladı:

“Evet”

Zack Snyder’ın Batman v Superman‘i 2 film olarak planladığını zaten biliyorduk. Yani Man of Steel, BvS Part 1 & 2 bir de Justice League‘le sonuçlanacakmış bu evren. Bizim olaydan anladığımız bu. Tabii tüm DC hayranlarının istekleri ve beklentileri sonucu bu bir evren olmuş. O yüzden o kadar kopukluğun, olayların hızlı hızlı geçmesinin sebebi buymuş gibi görünüyor.

Buraya kadar size hiçbir yorum yapmadan haberi vermek istedim ama buradan sonra biraz konuşacağım. Ya bu DC çıldırmış mı arkadaşlar? Zack Snyder da aynı şekilde. Önünde MCU gibi bir örnek var. Marvel’ın çizgi roman karakterlerini beyaz perdeye uyarlayıp sinema tarihinin en başarılı evrenini yarattığını izliyorsun.

Sen de DC’sin. Belki de çok daha iyi, çok daha popüler, çok daha tanınan, çok daha sevilen karakterlerin var. Senelerce bu işe girmiyosun. Zaten çok geç kalmışsın. Ona rağmen hala bir evren yaratmayıp, 3 filmlik bir evren yaratıp bitirmek mi istiyorsun? Sonrasında bakıyorsun başarılı oluyor, devam ettirelim diye düşünüp yeni filmler çekiyorsun. Başarılı olmuş halin de, normalde olabileceğinin çok çok altında. Senin gibi bir şirket için “başarısızlık” sayılabilecek bir seviyede. Plansız, programsız, saçma sapan yönetip rezil bir temelle evren kurdu DC. Bir de şimdi öğrendik ki aslında evren olmayan, sonradan evren yapılan çakma bir evrenmiş bu.

Evet arkadaşlar. DC’yi çok seven biri olarak bu olaya çok daha fazla nefret kusmak isterdim ama tadında bırakmak lazım. Siz ne diyorsunuz bu saçmalık hakkında merak ediyorum. DC; MCU gibi birbiri içine geçmiş bir sürü filmin olduğu bir evreni ne zaman yaratmayı planlıyormuş acaba, 2075’te falan mı?

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER