YENİ YILA EVDE GİRECEKLERE: Birbirinden keyifli 5 YILBAŞI filmi!

Cips, kuru yemiş ve içeceğinizi hazırlayın...

Yılbaşı ve Noel filmleri aslında bir film janrası. Milyon tane film bulabiliyorsunuz bu tarzda. Hazır yeni yıla giriyoruz, dedik ki bu alanın en keyifli filmlerini listeleyelim. Başlıkta “yeni yıla evde gireceklere” dedik ama tabii bu filmler istediğiniz zaman izleyebileceğiniz, her zaman keyif alacağınız filmler olacak. Yani yılın herhangi bir zamanında da izleyebilirsiniz. İlla bu dönemde izleyeceksiniz diye bir şey yok. Zaten bu listeyi de her zaman okunsun diye yapıyoruz, sadece şu an değil.

Tabii başlıkta da yazdığımız gibi yeni yıla evde giriyorsanız, açın bu filmlerden ilginizi çekeni, alın cipsinizi, patlamış mısırınızı, kuru yemişinizi, meyvenizi, içeceğinizi izleyin filminizi. Sonra da tombala falan oynarsınız işte orası size kalmış. İşte hepsi birbirinden keyifli 5 yılbaşı ve Noel filmi!

 

5. Babam Söz  Verdi / Jingle All the Way (1996)

Howard Langston, iş yoğunluğu fazla olan bir baba. Devamlı olarak oğlu Jamie’yi ihmal etmek zorunda kalıyor ve ona söz verip geleceğini söylediği yerlere gidemiyor. Bu böyle sürekli tekrarlanınca, bütün çocukların çok sevdiği Turbo Man oyuncağından ona alacağına söz veriyor kendini affettirebilmek için. Oyuncağı almanın çok kolay olduğunu düşünen Howard, bu oyuncağın ne kadar popüler olduğunu ve Noel vakti onu bulmanın neredeyse imkansız olduğunu çok geç fark ediyor. Oyuncağı bulmak için başından geçen ilginç maceraları izliyoruz. Babam Söz Verdi, teknik açılardan muhteşem bir film değil. Ancak bu, çok keyifli olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Hem babaların çocuklarına verdikleri sözleri tutmaya çalışırken nelerle uğraştığını gösteren hem de güldüren bir film. İzlemeye değer.

 

4. Grinç / How the Grinch Stole Christmas (2000)

Grinç, bu listenin içinde kesinlikle yer alması gereken kült bir Noel filmi. Şimdi animasyonu da çıktı, sinemada onu da tercih edebilirsiniz. Neyse, filmin konusuna gelelim. Whoville kasabasında Noel sevinci yaşanmaktadır. Noel yakın olduğu için, heyecanı tüm kasabayı sarmıştır. Kasaba halkı birbirine muhteşem hediyeler almak için uğraşır. Bu kasabaya Crumpit Dağı’nın tepesinden bakan Grinç ise Noel’den nefret etmektedir ve bu zavallı insanların aptal göründüğünü düşünmektedir. Tek isteği, çok bekledikleri Noel’i burunlarından getirmektir. Planını gerçekleştirebilmek adına elinden geleni yapacaktır.

 

3. Zor Ölüm / Die Hard (1988)

Evet, evet. Zor Ölüm tabii ki tam olarak bir Noel filmi değil. Ancak film Noel döneminde geçen bir aksiyon filmi sonuçta. Bu, onun listemizde yer alması için gayet yeterli bir sebep. Aslında Bruce Willis konuya el atıp “Bu lanet olası bir Noel filmi değil.” açıklaması yapmıştı ancak 20th Century Fox, troll bir video hazırlayıp Zor Ölüm’ü tam bir Noel filmi gibi göstermişti (yukarıdaki video). Biz onu bunu boşverelim. Zor Ölüm serisinin ilk filmi, aksiyonseverler için yılbaşında iyi bir tercih olabilir.

 

2. Hediye Operasyonu / Arthur Christmas (2011)

Listeye bir animasyon da eklemeliydik. Arthur Christmas, animasyonseverler için izlemesi çok keyifli olacak bir film. Konusuna gelelim. Arthur, Noel Baba’nın oğlu. Noel Baba’nın çok büyük bir hediye dağıtma merkezi var. Burada inanılmaz şekilde işleyen bir sistem kurulmuş. Ancak sistemde oluşan hatadan dolayı bir çocuğa hediyesi ulaştırılamıyor. Arthur’un bu hediyeyi Noel sabahından önce sahibine ulaştırması lazım.

 

1. Evde Tek Başına / Home Alone (1990)

Evde Tek Başına’yı en başa koymak istedim. Defalarca izlediğim bir film. Çok çok keyifli ve her yaştan insana hitap ediyor. Bu efsane film, yılbaşına izlemek için çok iyi bir tercih olabilir. Muhtemelen izlemişsinizdir ancak tekrar izleyip nostalji yapmak da çok keyifli olacaktır. Gelelim konusuna. Ailesi, Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla Kevin’ı evde unutulur. Harry ve Marv isimli hırsızların amacı, Kevin’ın mahallesindeki tüm evleri soymaktır. Kevin, yalnız kaldığını fark ettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar. Çok akıllı bir çocuk olan Kevin, hırsızlara hayatı zindan eder. Hırsızlar, içinde sadece küçük bir çocuk olan evin, mahallede en zor soyabilecekleri ev olduğunu yaşayarak öğrenecektir.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER