Yayınlandıktan sonraki İLK 24 SAATİNDE en çok izlenen 10 film fragmanı!

Bir nevi insanların en çok gaza geldiği filmler, diyebiliriz...

Son birkaç yıldır hayatımızda çok aktif bir şekilde YouTube var. Bu her anlamda böyle. Kimsenin reddedemeyeceği bir gerçek. Filmler için de artık başta YouTube üzerinden yayınladığı fragmanlar ve tanıtım videoları olmak üzere sosyal medyadan yapılan reklam kampanyaları aşırı önem kazandı. İnsanlar artık sadece internet üzerinden görüp beğendiği filmlere gidiyor. Film ne kadar iyi fragmanlar, posterler, tanıtım klipleri yayınlarsa bizim gibi siteler ve sizin gibi sinemaseverler o kadar paylaşıyor ve filme gitme oranları da o kadar artıyor. Kimi zaman internetteki tanıtım kampanyalarını aşırı beğendiğimiz için gittiğimiz filmler, sinemada izlediğimizde bizi hayal kırıklığına uğratabiliyor. Daha fazla uzatmaya gerek yok, günümüzde filmler için sosyal medyanın aşırı önemli olduğunu söylemeye çalışıyorum şu an konuşacağımız konuyla alakalı olduğundan.

Başlıkta da okuduğunuz gibi bugünkü konumuz fragmanların yayınlandıktan sonraki ilk 24 saatinde ne kadar izlendiği. Bu bir nevi insanların filmleri ne kadar heyecanla beklediğini de gösteren bir liste olacak. Açıkçası beni bu içeriği yapmaya Captain Marvel fragmanı itti. Çünkü filmin fragmanı ilk 24 saatinde tam 109 milyon izlendi. Bir 3-4 milyon daha izlense listemize de girecekti. Tabii ki Marvel’ın yarattığı evrenden çok şey bekleniyor ve hangi filmin fragmanını atsalar çok izlenir ancak Captain Marvel fragmanı, Marvel filmleri arasında ilk 24 saatinde en çok izlenen 3. film oldu yanlış bilmiyorsam. Yani büyük bir başarı. Çünkü çok daha fazla beklenen Marvel filmlerini geride bıraktı. Tabii bu kadar kısa zamanda bu kadar çok izlenmesinin nedenleri arasında Marvel’ın ilk solo kadın süper kahraman filmi olması da var ancak hepinizin de tahmin edeceği üzere benim düşüncem bu fragmanın, Avengers ekibini kurtaracak karakterin filmi olduğu için bu kadar izlendiği. Neyse fazla uzattım galiba, hazırsanız listemize geçelim. Ha, bu arada bu izlenmeler yalnızca YouTube üzerinden gelen izlenmeler değil. Tüm dünyada her platformda yapılan her paylaşımdan gelen tüm izlenmeler sayılıyor.

 

10. Star Wars: The Force Awakens – 112 milyon

 

9. Incredibles 2 – 113 milyon

 

8. Fifty Shades Darker – 114 milyon

 

7. Star Wars: The Last Jedi – 120.1 milyon

 

6. Beauty and the Beast – 127.6 milyon

 

5. Thor: Ragnarok – 136 milyon

 

4. The Fate of the Furious – 139 milyon

 

3. Avengers: Infinity War (2. fragman) – 179 milyon

 

2. IT – 197 milyon

 

1. Avengers: Infinity War (İlk fragman) – 230 milyon

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER