Yapımcısı, sebebiyle birlikte açıkladı: JAMES BOND’u bir KADIN canlandırmayacak!

Zaten olayın büyüsü bozulurdu, güzel haber...

Bond filmlerinin yapımcısı Barbara Broccoli, James Bond’u her ten renginden insanın canlandırabileceğini ancak bir kadının canlandırmayacağını açıkladı.

Daniel Craig’i, 3 Nisan’da vizyona girecek No Time to Die filminde James Bond karakteriyle son kez beyaz perdede izleyeceğiz. Tabii ki bu, insanların bir sonraki Bond’u merak etmelerine yol açıyor. Son birkaç aydır da James Bond’u bir kadın veya siyahi oyuncunun canlandırabileceği konuşuluyordu. Tabii insanlardan özellikle bir kadının canlandıracağı Bond fikrine büyük tepki gelmişti. 1962’den beri hiçbir filminde James Bond’u bir kadın canlandırmadı ve bunu değiştirmek bence de çok saçma olur. Hollywood’un son yıllarda yükselişte olan trendi, her filmde bir karakteri kadın, siyahi veya eşcinsel olarak değiştirmek. Ne alaka arkadaş ya? Özellikle Netflix bunu sürekli yapıyor ve bu yüzden tüm dünyada dalga konusu oldular.

Bu söylentilerin üzerine, James Bond filmlerinin uzun süredir yapımcılığını üstlenen Barbara Broccoli, karakteri canlandıran kişinin ten renginin önemli olmadığını ancak bir kadının canlandırmayacağını açıkladı. Variety‘e konuşan Broccoli, sözlerine şöyle devam etti:

“Kadınlar için yeni karakterler yaratmamız gerektiğine inanıyorum – güçlü kadın karakterler. Bir erkek karakteri alıp onu bir kadına oynatmak istemiyorum. Bence kadınlar bundan çok daha fazlası.”

Heh şöyle ya. Kadınların da buna karşı çıkması lazım zaten. Bu kadar basit mi yani? 2-3 feminist mutlu olacak diye karakterler kadın yapılıyor. Kadınları basite indirgemektir bu. Hiç, bir kadın karakterin erkeğe çevrildiğini gördünüz mü yani? Barbara Broccoli’yi tebrik etmek lazım. Hollywood’daki bu saçmalığa birinin dur demesi lazımdı. Broccoli’nin dediği gibi kadınlar için yeni, daha güçlü karakterler yaratılmalı. Cinsiyet eşitliği ancak böyle olabilir.

Başta da dediğim gibi No Time to Die, Daniel Craig’in James Bond karakterini canlandırdığı son film. Ancak bu konuda kendisine pek güvenemiyoruz çünkü bir önceki film Spectre çıktığında da bundan sonra Bond’u canlandırmayacağını, bir daha Bond’u canlandırmak yerine bileklerini kesmeyi tercih edeceğini söylemişti.

Hatta No Time to Die’da Bond’u Idris Elba’nın canlandıracağı söyleniyordu çünkü Broccoli, Bond için artık siyahi bir karakterin zamanı geldiğini söylemişti. Ancak Idris Elba da Bond’u canlandırmakla ilgilenmediğini açıklamıştı.

Öyle görünüyor ki, bir sonraki James Bond filminin başrolü siyahi bir erkek olacak.

No Time to Die, 3 Nisan 2020’de vizyondaki yerini alacak. Siz, James Bond’u siyahi bir karakterin canlandırabilme ihtimaline ne diyorsunuz?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER