X-MEN: DARK PHOENIX’te filmden sonra sahne (after credits) var mı?

Filmden sonra beklemeli misiniz?

X-Men: Dark Phoenix, vizyondaki yerini aldı. Filmin birkaç kez ek çekimleri yapılmıştı ve vizyon tarihi defalarca ertelendi. Hatta filmin ek çekimleri, neredeyse filmin normal çekimleri kadar sürmüştü. Bu kadar sıkıntı çıkan bir proje nasıl olacak merak konusuydu. Öyle ya da böyle Dark Phoenix vizyondaki yerini aldı ve bu yazıyı okuyan siz, yüksek ihtimalle ya filmden çıktınız ya da filme yakın zamanda gideceksiniz. Eğer filmden çıktıysanız, filmi nasıl bulduğunuzu yorum olarak belirtin, biz de ne düşündüğünüzü öğrenmiş olalım.

Bu arada bu pek spoiler sayılmaz ama biz yine de görmek istemeyip bu içeriğe bir şekilde düşen okuyucularımızı düşündüğümüzden, görselden aşağısında bu sorunun cevabını vereceğiz.

İnsan Marvel filmi izledikten sonra after credits de görmek istiyor. Öyle bir alışkanlık olmuş ama bu tam da bir Marvel filmi değil. FOX’un dağıttığı bir film. Her ne kadar FOX’u Disney satın almış olsa da. Hatta X-Men filmlerinin komple değişme ve baştan çekilme ihtimali falan konuşuluyor ancak şimdi konuyu dağıtmayalım, onu başka bir içerikte uzun uzun konuşuruz.

X-Men franchise’ının en son çıkan filmi Dark Phoenix’i izleyenler veya izleyecekler, after credits olup olmadığını merak ediyor. Biz cevaplayalım: FİLMDEN SONRA AFTER CREDITS SAHNESİ BULUNMUYOR. Herhangi bir easter egg de yok. Filmdeki emekçilerin adını görmek için after credits’i en azından bir miktar izlemekte fayda var aslında ama görmeye değer bir sahne olmadığını söyleyelim. Ya ben neyin romantikliğini yapıyorum? İzliyorsak da hepimiz Türk ismi bulmak için izliyoruz o isimlerin aktığı sekansı. Emekçi falan büyük yalan.

Peki neden after credits yok? Dediğim gibi Disney, FOX’u satın aldığı için şu anda FOX’un yapmış olduğu son “X-Men” isimli filmi izledik. Bundan sonra yüksek ihtimalle MCU’da yer alacaklar. Yani bir sonraki filmle ilgili hiçbir şeyi önizleme yapma şansları yok. Genelde after credits’lerde bu yapılıyor bildiğiniz gibi. Bundan dolayı da filmden sonra herhangi bir sahne koymamayı tercih etmişler gibi görünüyor.

Başta da söyledim ama hatırlatayım, eğer filmden çıkıp bu yazıya geldiyseniz filmle ilgili görüşlerinizi yorum atarak bizimle paylaşmayı unutmayın. Merak ediyoruz neler düşündüğünüzü.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
4 adet yorum yapıldı
 • Alim
  9 Haziran 2019 at 23:37
  Yorum Bırak

  Film iyi hoş ancak sonu çok açık bitmiş, yani devam edeceği belli ancak nasıl ne şekilde ne olacak hiç ipucu yok sadece filmin sonunda son bir oyun ibaresi bir sonra ki film için bir ipucu veriyor

 • AHMET Babuş
  2 Temmuz 2019 at 19:31
  Yorum Bırak

  Film ile ilgili ilk eksi şudur. Jean Grey FOX’un X-MEN serisinin önceki filmlerinden birinde gücünü kontrol edemediği için ölmüştü zaten. Hatta Wolverine’i de öldürüyordu neredeyse. Bu tam bir saçmalık olmuş. Anka kuşuna dönüştü ve sonra tekrar geri geldi diyelim. Bu filmin öncül olduğunu da göz önünde bulundurarak görmezden geliyorum. İkinci eksi ise Raven’in ölmesi oldu. Bu film öncül niteliğinde değil miydi! Hepsi genç. Daha önceki filmlerde İhtiyar Magneto ve Xavier vardı hatta Raven de vardı. Şimdi nasıl öldürdünüz! Üçüncü bir eksi de şu. Bu daha çok seriyle ilgili. Wolverine’in iskeletine adamantiyum ekleyen Stryker’ı oynayan oyuncuyu sürekli değiştirmeniz. Bütün bu eksiler yüzünden iyi bir X-MEN EVRENİ oluşturamadınız. Disney’in FOX’un film bölümünü satın alması çok iyi oldu. İşi ehline vermek lazım. Artık Avengers ile beraber X-Men, X Force ve Fantastic Four karakterleri aynı çatı altında buluştu. Marvel bu karakterleri sinematik evrenine çok güzel monte edecektir. Spider-Man evreni Sony’nin elinde ama Sony yaptığı beş Spider-Man filmi de tutmayınca Marvel ile ortaklaşa film yapmaya karar verdi. Çok iyi yaptı bence. Spider-Man MCU’ya iyi bir şekilde dahil oldu. Yakın zamanda ölen Stan Lee dedemizin de en beğendiği Spider-Man Tom Holland oldu. Sony Spider-Man’in kötüleriyle yoluna devam ediyor. Venom düşük bütçesine rağmen harikaydı. Morbius ve Venom’un ikinci filmi de yolda. Umarım onlar da iyi olur.

  • Can
   14 Ekim 2019 at 09:59
   Yorum Bırak

   Şey olarak düşündüm ben logan geçmişi değiştirince ondan farklılık oldu diye düşündüm filmin sonunda geleceğide göstermişti belki ilerleyen filmde jean geri döner raveni göstermemişti days of futurenin sonunda raven o zaman ölmüştü belki çok açık var yorumumda farkındayım ama başka bir açıklamanın saçma olduğunu düşünüyorum yada aslında jean öldüğünde film bitti aslında bambaşka bir evrendir sonraki filmler bilmiyoruzki

 • Mansur
  30 Ağustos 2019 at 10:59
  Yorum Bırak

  Wolverine geçmişe gönderildikten sonra zaman kırılması yaşandığı için bazı olaylar ve erken ölümler oldu.

 • Yorum Bırak

  *

  *

  Twitter çok güzel, gelsene!

  BENZER