WONDER WOMAN 1984 hakkında bilmeniz gereken her şey! (Vizyon tarihi, oyuncuları, konusu ve fazlası)

Wonder Woman'ın devam filmi hakkında bilmeniz gerekenleri derledik...

DC Evreni açısından 2020, güzel bir yıl olacak. Bunun sebeplerinden biri de, 2017’de çıkan Wonder Woman’ın devam filminin gelecek olması. Diana Prince, savaşmaya devam edecek ancak bu sefer 1980’deki düşmanlarıyla.

Oyuncu kadrosu, vizyon tarihi, konusu ve çok daha fazlası. Wonder Woman 1984 hakkında bilmeniz gereken her şeyi derledik, hazırsanız başlıyoruz!

 

Ne Zaman Vizyonda?

Wonder Woman 1984, şu anki takvimde 5 Haziran 2020’de vizyona girecek olarak görünüyor. Ancak Türkiye’deki vizyon tarihi değişiklik gösterebilir. Aquaman öyle olmuştu mesela. Wonder Woman’ın devam filmi, 2020’de vizyona giren ikinci DC filmi olacak. İlki, şubatta vizyona girecek Birds of Prey.

Aslında Wonder Woman 1984, Shazam!‘ın ardından 1 Kasım 2019’da vizyona girecekti ancak erteleme kararı alındı ve 2020 yılının ortasına gitti. Ertelenme sebebi ile ilgili bir bilgi verilmedi.

 

Yayınlanan Fotoğraflar

 

 

 

Kimler Yer Alıyor?

Patty Jenkins, bu filmin de yönetmen koltuğunda oturuyor. Jenkins’in aynı zamanda senaryoda Geoff Johns ve David Callanham’ın yanında katkısı da var. Hans Zimmer, müzikleri yapacak. 2016’daki Batman v Superman’den beri hiçbir DC filminin müziklerini yapmamıştı.

Gal Gadot, tabii ki Diana Prince/Wonder Woman rolüyle yine filmde. Bu, onun Worlds of DC’de 4. kez rol alışı olacak. Flashback sahneleri sayesinde Connie Nielsen, Kraliçe Hippolyta rolüyle; Robin Wright ise General Antiope rolüyle bu filmde de yer alacaklar. İlginç bir şekilde, ilk filmde ölen Chris Pine da Steve Trevor rolüyle geri dönecek. Nasıl olduğunu biz de bilmiyoruz, kendisi sonuçta ilk filmde hayatını kaybetmişti ve bu film ilkinin ilerisinde geçiyor. İzleyip göreceğiz.

Bu film, seriye yeni önemli karakterler de ekleyecek. Kristen Wiig, Cheetah rolünde olacak mesela. Kendisi Cheetah rolüyle filmin baş düşmanı konumunda. Pedro Pascal ise henüz tam olarak kim olduğu bilinmeyen gizemli bir iş adamını canlandırıyor.

Lyon Beckwith, Buzz rolünde; Kelvin Yu, Jake rolünde; Oakley Bull ise Kelly rolünde olacak.

Natasha Rothwell, Ravi Patel, Kristoffer Poloha ve Ryan L. Price’in filmde yer alacakları belli ancak hangi karakterleri canlandıracaklarını bilmiyoruz.

 

Konusu Ne?

Warner Bros, şu anda filmin konusunu tam olarak açıklamadı. Filmin ismi bize zamanı gösteriyor en azından. İlk film 1. Dünya Savaşı’ındaydı, şimdi 1980’li yıllara atlıyoruz.

Film büyük olasılıkla efsanevi kayıp Urzkartaga kentini arayan arkeologlar Diana ile Barbara Ann Minerva arasındaki ilişkinin etrafında dönecek. Şehri bulduktan ve içinde oturan tanrıça ile karşılaştıktan sonra, Barbara Ann ölümcül Cheetah’a dönüşecek. Önceki DCEU filmleri Diana’nın müze küratörü olarak çalıştığını gösterdi, bu yüzden Barbara Ann’in kötü olmadan önce Diana’nın bir arkadaşı ve meslektaşı olarak tasvir edilmesini bekliyoruz.

 

Fragman Var mı Fragman?

Bu içeriği yazdığım tarihte Wonder Woman 1984 ile ilgili herhangi bir fragman yayınlanmadı.

 

DCEU ile Bağlantısı Var mı?

Wonder Woman 1984, ilk Wonder Woman’ın doğrudan bir devamı ve genel olarak DCEU’nun dokuzuncu filmi. Bununla birlikte, filmin aslında DCEU zaman çizelgesi üzerinde ne kadar doğrudan bir etkiye sahip olacağı açık değil.

1980’li yıllara döneceğiz dediğim gibi. Süper kahramanlar, bu yıllarda dilden dile dolaşan ancak varlıklarına tam emin olunmayan şehir efsaneleri konumunda. Batman v Superman’in açılışında Thomas ve Martha Wayne’in 1981’de öldürüldüğünü öğrenmiştik. Bu yüzden Bruce Wayne hala ailesinin ölümünün yasını tutan bir çocuk. Clark Kent, kısa süre önce Smallville’e çarptı. Tabii bu karakterler ufaktan da olsa gösterilir mi bilemiyoruz açıkçası.

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER