WARNER BROS ONAYLADI: Yaklaşan DC filmleri birbiriyle daha az bağlantılı olacak!

Belki de onlar için başarılı olmak bu hamleden geçiyor...

DC Genişletilmiş Evreni, koca bir hayal kırıklığından başka bir şey değil. Man of Steel, tam olarak Warner Bros.’un istediği şekilde bir Superman reboot’u olamadı; Batman v Superman, senaryosundaki kopukluklar yüzünden çok eleştirildi ve bir evreni başlatacak film olamadı; Suicide Squad, sadece sosyal medyada GIF’lerinin paylaşılması için yapılan bir film gibiydi; en çok şey beklenen Justice League, evrenin en az kazanan filmi oldu; Ben Affleck, Batman rolünü bıraktı ve büyük bir başarısızlık silsilesi oluştu. Evrende başarılı olan Wonder Woman ve Aquaman‘den başka hiçbir şey yok neredeyse.

Batman v Superman ile Justice League‘in yaşattığı facia sonrasında Warner Bros., “birbirine bağlı evren” fikrini geri çekiyor ve artık filmleri çok daha az bağlantılı yapmayı düşünüyor.

LA Times, Warner Bros.’un baş yöneticisi Kevin Tsujihara ile bir röportaj yaptı ve bu bilgiyi kendisi aracılığıyla doğrulattı. Artık DC filmlerinin birbirine bağlanmaya odaklanmayacağını söyleyen Tsujihara, şunları da ekledi:

“Önümüzdeki süreçteki Shazam, Joker, Wonder Woman 1984 ve Birds of Prey filmleri, doğru yolda olduğumuzun hissini veriyor. Doğru işi yapacak doğru insanlara sahibiz.

Evren, 5 yıl önce olmasını düşündüğümüz kadar bağlantılı olmayacak bundan sonra. Tek tek karakterlerin yaşadığı bireysel deneyimlere odaklandığımızı göreceksiniz. Bu demek değil ki, biz bu birleşmiş evrene bir noktada dönmeyeceğiz. Ancak şu an için bize en uygun stratejinin, daha az bağlantılı filmlerle ilerlemek olduğunu düşünüyoruz.”

Warner Bros.’un bundan sonraki stratejisi, dedikleri gibi bireysel filmler olacak ancak gördüğümüz kadarıyla filmleri emin ellere teslim edecekler. Marvel’a baktığınız zaman tüm evrenin başında Kevin Feige gibi bir isim var ve bundan dolayı belirli bir düzen içinde ilerliyorlar. DC’de bunu göremiyorduk. Anladığım kadarıyla DC’nin bundan sonraki stratejisi toplu olarak tüm filmleri olmasa da film film emin oldukları insanları patron yaparak ilerlemek olacak. The Suicide Squad filmini tamamen James Gunn‘a, solo Batman filmini de tamamen Matt Reeves‘e emanet etmeleri de bunun ilk emareleri.

Aquaman‘in yakaladığı inanılmaz başarı, Shazam!‘ı izleyenlerin yorumlarının çok iyi olması ve Joker gibi çok daha farklı tonda bağımsız bir film yapmasından anlıyoruz ki DC için gelecek parlak. Belli ki yaşadıklarından ders çıkardılar ve akıllarını başlarına topladılar. Madem MCU gibi birbirine bağlı evren işini yapamadınız, o zaman Joker filmi gibi benzeri olmayan, özgün işlerle öne çıkın.

Siz ne diyorsunuz? DC bu hamleleriyle başarıya ulaşacak mı?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER