WAKANDA’nın bir milli takımı olsa ve DÜNYA KUPASI’na katılsa, forması nasıl olurdu?

Harika bir çalışma olmuş...

Şu anda tüm dünyanın gözü Dünya Kupası’nda. Bu muhteşem organizasyon, 4 senede bir olduğu için biz futbolseverlerin gözünde yeri çok ayrı. Hem televizyonların bomboş olduğu yaz aylarını şenlendiriyor hem de futbola aşık insanlar için tam bir şölen. Sabahtan kendimizi koltuğa zincirleyip üst üste 3-4 maç izliyoruz ve bazı maçlar ne kadar sıkıcı olursa olsun sonraki maçın heyecanlı olma olasılığı bile bize yetiyor. Dünya Kupası’nın en çok konuşulan olaylarından biri de formalar tabii ki. Bu yıl özellikle Nijerya’nın forması turnuvaya damga vurdu diyebiliriz. Hazır Nijerya’dan bahsetmişken bu yazıdaki konumuza gelelim. Bugün bir başka Afrika ülkesi olan Wakanda’dan bahsedeceğiz. Wakanda tabii ki gerçek bir ülke değil ve yalnızca Marvel evreninde yer alıyor ancak biz bugün Black Panther’in ülkesinin gerçek olduğunu farz edeceğiz.

Grafik tasarımcısı ve illüstratör olan Mark Yesilevskiy, Wakanda’nın bir milli takımı olduğunu hayal etmiş ve bu takım için iç saha ile deplasman formaları tasarlamış. Formalar, ülkenin ikonik kahramanı Black Panther‘den esinlenerek tasarlanmış.

Şimdiden gözümün önünde birkaç şey canlandı. Putin ile birlikte oturup maç izleyen T’Challa, bu formayı giyen binlerce taraftarı “YIBAMBE” ve “WAKANDA FOREVER” diye bağırtan tribün liderleri ve daha nicesi.

Formaları da şöyle aşağı bırakayım çok bekletmeden. Nasıl bulduğunuzu ve siz tasarlasaydınız nasıl tasarlayacağınızı yorum atarak belirtirsiniz.

 

İç Saha

 

Deplasman

 

SON DAKİKA: Wakanda halkının yarısı kül oldu ve dolayısıyla futbolcular da bundan etkilendi. Hem ülkedeki durumdan hem de kadronun yarısı toz haline geldiğinden Wakanda, Dünya Kupası’ndan çekilme kararı aldı.

Kategori
FİLMSPOR
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER