VENOM’un filmden sonraki sahneleri ne anlatıyor? AÇIKLADIK!

Anlamayanlar veya daha detaylı incelemek isteyenler için...

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenen Venom, 5 Ekim’de vizyona girdi. Kimisi hiç beğenmedi ve eleştiri yağmuruna tuttu kimisi de beğendiğini ve oldukça eğlendiğini söyledi. Şahsen ben filmden keyif aldığımı söyleyebilirim. Sinemada izlemeye değer mi, derseniz de bence değer. Tom Hardy ve Venom’un uyumu oldukça hoşuma gitti. Filmden keyif almış bir şekilde çıktım. Venom’u aşırı karanlık şekilde görmek isteyenler keyif almayabilir yalnız filmden. Onun dışında MUHTEŞEM bir film değil ancak dediğim gibi keyifli vakit geçirmek için gidilebilecek bir film.

Neyse gelelim after credits sahnelerinin ne anlattığına. Yazının bundan sonraki kısmı SPOILER içerecek. Filmi izleyen arkadaşlarla devam edelim, izlemeyenler ise izleyene kadar görselden aşağısına bakmasın.

Eğer filmden sonra hemen kalkıp gitmediyseniz -ki artık gitmeyin bir zahmet, her Marvel filminden sonra bu sahneler oluyor 10 senedir- görmüşsünüzdür ki Eddie Brock’un hapishaneye gittiği bir sahne ve yeni çıkacak animasyon Spider-Man: Into the Spider-Verse’ten bir bölüm izledik.

 

Spider-Man: Into the Spider-Verse sahnesi

Asında bu bölüm ikinci bölüm ancak hemen kısaca bahsedip asıl konumuza geleceğim çünkü o animasyonun Venom’la bir alakası yoktu. Spider-Man: Into the Spider-Verse isimli animasyon filmi, 14 Aralık’ta vizyona giriyor. O sahnede gördüğümüz siyahi kardeşimizin ismi Miles Morales. Belli ki kendisi henüz yeni Spider-Man olmuş ve bunun daha nasıl bir şey olduğunu pek bilmiyor. Sonradan sırtında taşıdığı ve baya bir sürüklediği kişi de Peter Parker‘ın ta kendisi. Peter, bu filmde yaş olarak oldukça büyük ve insanlar öldüğünü zannediyor gibi görünüyor. Filmin fragmanından da gördüğümüz kadarıyla Miles Morales’e Spider-Man olmayı öğretecek. Bu sahne hakkında söyleyebileceklerim bu kadar. Zaten filmin reklamını yapmak için konulan bir sahneydi. Asıl Venom’la alakalı olan sahneye gelelim.

 

Eddie’nin hapishaneye gittiği sahne

Bu sahnede Eddie Brock’un (Tom Hardy) Yaşam Vakfı‘nı bitirdikten sonra eski mesleği olan gazeteciliğe geri döndüğünü ve San Quentin State Hapishanesi’nde bir röportaj yapmaya gittiğini görüyoruz. Hapshanedeki Cletus Kasady, FBI’dan kimseyle görüşmeyeceğini ancak Eddie Brock’la konuşacağını söylemiş olarak anlatılıyor görevli tarafından. Eddie içeri giriyor ve Woody Harrelson‘ın canlandırdığı Cletus Kasady ile konuşmaya başlıyor. Cletus Kasady’nin duvara kendi kanıyla “Hoş geldin Eddie” yazdığını görüyoruz bu sırada. Cletus Kasady, Eddie’ye “Buradan çıkacağım ve bir katliam olacak!” diyor. Katliamın İngilizcesi ise “Carnage”. Yani kendisi Carnage olduğunu bize burada belli ediyor.

Carnage, Venom’un en büyük düşmanlarından biri. Venom gibi simbiyot ile oluşuyor. En basit tabirle Venom’un daha kırmızı, daha kötü ve daha büyük hali. Hem de bu sahneyle ikinci filmin çıkacağına neredeyse emin olmuş oluyoruz.

 

Siz ne düşünüyorsunuz, sizce Venom’un ikinci filminde Carnage ile savaşı nasıl olacak? Teorileriniz varsa yorum atarak bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Bir Yorum
 • Abbas
  17 Şubat 2019 at 01:40
  Yorum Bırak

  Hay Allah razı olsun senden. Bende diyorum ne oldu orda. Sayende bi aydınlanma geldi

 • Yorum Bırak

  *

  *

  Twitter çok güzel, gelsene!

  BENZER