VENOM, aslında SPIDER-MAN’den intikam almak isteyen hamile bir KADIN olacakmış!

Venom'un orijin hikayesi değişmese böyle olacakmış...

Venom, solo filmiyle izleyici karşısına çıktı. Çoğumuzun Venom orijin hikayesi hakkındaki bilgisi, çizgi romanlar ve filmlerde gösterilenlerden oluşuyor. Ancak aslında planlanan orijin hikayesi son anda Marvel tarafından değiştirilmiş. Venom bir kadın olacakmış! Gelin daha detaylı konuşalım.

Bu bilgi Venom’u yakından takip edenler için çok gizli bir bilgi sayılmasa da, Venom’un yaratıcısı David Michelinie’in geçtiğimiz günlerde anlattıklarıyla yeniden gün yüzüne çıktı.

 

Hamile bir kadın olacakmış

Venom’un Venom olma hikayesi, şu ankinden oldukça farklı planlanmış ilk başta. Aslında, Venom hamile bir kadın olacakmış. Kadın hamile ve doğurmak üzere. Kocası hastaneye gitmek için bir taksi çeviriyor. Taksici Spider-Man ve bir düşmanının savaşının çok yakınından geçince kaza yapıyorlar ve kadının kocası ile karnındaki bebeği ölüyor. Kadın da komaya giriyor. Uyandığında ailesinin yok olduğunu görüyor ve olanların hepsinden Spider-Man’i suçluyor. Spider-Man’e olan kini ve intikam alma isteği, simbiyotu ona çekiyor. Bu şekilde Venom oluyor ve Örümcek’ten intikamını almak için uğraşıyor.

 

Cinsiyetçiliğe kurban gitmiş

David Michelinie’nin söylediğine göre Marvel editörü Jim Salicrup, okuyucuların bir kadının Spider-Man’e kafa tutabileceğine inanmayacağını söylüyor ve bu projeden vazgeçiyorlar. Yani, Venom cinsiyetçiliğin kurbanı oluyor. Marvel’ın Spider-Man’i küçük bir örümcek gibi ezebilecek Captain Marvel ve daha birçok kadın karakteri olduğunu düşününce abimiz tamamen cinsiyetçilik yapmış; başka açıklaması yok.

Jim Salicrup karakterin erkek olmasını isteyince tamamen farklı bir hikayeye sahip olan kaslı kardeşimiz Eddie Brock yaratılıyor. Onun çizimini ise Spawn karakteriyle hatırlayacağınız Todd McFarlane yapıyor.

 

Sonradan kadın oldu

Cinsiyetçilikten dolayı orijinal Venom kadın olamasa da, Venom karakterinin yakaladığı popülerite sayesinde simbiyotun kadınlarla birleştiği hikayeler de çizgi romanlarda yer aldı. Eddie Brock’un eski sevgilisi Anne Weying simbiyotla birleşip She-Venom olmuştu mesela. Onun dışında Raze, Scream ve Mania gibi simbiyotla birleşen başka kadın karakterler de var.

 

Sizce Venom’un cinsiyetçilik yüzünden de olsa Eddie Brock olması daha mı iyi olmuş yoksa orijinal hali kadın olsa daha mı iyi olurdu? Düşüncelerinizi yorum atarak belirtmeyi unutmayın!

Kategori
ÇİZGİ ROMANFİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER