TOM ve JERRY, SCOOBY-DOO, JETGİLLER ve dahası: WARNER BROS’tan yeni animasyon filmleri geliyor, işte tüm detaylar!

Çocukluğumuzun efsane animasyonları beyaz perdeye taşınıyor...

Evet, insan başlıktan bile heyecanlanıyor. Neredeyse tamamı kuşakları birleştiren bu animasyonların yeni filmlerini çıkaracak Warner Bros. Tom ve Jerry’i, Jetgiller’i, Taş Devri’ni siz de seviyorsunuzdur; annenize babanıza sorsanız o da sever. Bu animasyonlar, 7’den 70’e tüm dünyanın izlediği animasyonlar. Gerçi günümüzde saçma sapan animasyonlar var ve belki çizgi film izlemeye yeni başlayan küçük kardeşlerimiz bilmiyordur bu animasyonları ama diyoruz ya; yeni filmleri geliyor! Onlar da öğrenebilecek bu şekilde. Neyse, detaylara geçelim.

Warner Bros., Tom ve Jerry, Jetgiller, Scooby-Doo, Taş Devri ve Wacky Races‘ı sırayla beyaz perdeye taşıacak. Hepsinden elimizde olan bilgileri derleyelim dedik. Şimdilik bildiklerimiz sınırlı olsa da sizinle hepsini paylaşacağız. Yeni bilgiler geldikçe sitemizde veya sosyal medya hesaplarımızda yayınlıyoruz oluruz.

 

Tom ve Jerry

Tom ve Jerry’den başlayalım. Bilgileri Variety’den aldık. Film, yarı gerçek oyuncularla yarı animasyon olacak. Orijinalde olduğu gibi Tom ile Jerry konuşmayacak. Çekimler 2019’da başlayacak. Filmin yönetmenliği için Tim Story ile görüşülüyor. Birçok yapımı yöneten Tim Story, 2005’teki Fantastik Dörtlü’nün de yönetmeniydi; belki oradan hatırlarsınız.

 

Scooby-Doo

Şu anda filmin türü, nasıl olacağı hakkında bilgi yok. Yapımcı koltuğunda Chris Columbus’un oturacağı açıklandı. Kendisini Harry Potter ve Evde Tek Başına serilerinden hatırlayabilirsiniz. Colombus, projeyi şekillendiren isimlerden olacak. 2019’da çekilmesi, 2020’nin başlarında vizyona girmesi bekleniyor.

 

Bu iki proje dışında Warner Bros’un duyurduğu animasyon projeler ise şunlar:

Space Jam 2: İlk filminde Michael Jordan’ın yer aldığı Space Jam, LeBron James’in başrolünde geri dönüyor. Kral’ın Daffy Duck ve Bugs Bunny gibi karakterlerle macerasını izleyeceğiz. Yarı animasyon, yarı live-action olacak filmin çekimlerine 2019’un yaz aylarında başlanacak.

Wile E. Coyote vs. ACME: Lego Batman’in yönetmeni Chris McKay, projeyi şekillendirecek isim olacak. Yine yarı animasyon yarı live-action bir film bizi bekliyor.

Jetgiller: Orijinal ismiyle Jetsons, Türkiye’de birkaç neslin favori çizgi filmlerinden biri olmayı başarmış bir yapım. Orijinalde 2062 yılında geçiyordu hikaye, bunda da öyle olur diye düşünüyoruz. Filmi Conrad Vernon yönetecek.

Bir de Taş Devri (The Flintstones) ile Wacky Races animasyonları var ki, onlar hakkında bildiğimiz tek şey filmlerinin çıkacağı.

 

Gördüğünüz gibi çocukluğumuzun unutulmaz animasyonları film olup beyaz perdeye taşınıyor. Warner Bros, daha önce de Looney Tunes’un 6’şar dakikalık bölümlerle dizi şeklinde yeni bölümlerini yayınlayacağını söylemişti. Warner Bros cephesinde eski animasyonları diriltme projesi var yani anlayacağınız kadarıyla. Benim çok hoşuma giden bir olay, umarım başarılı da olurlar. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER