Tom Holland, SPIDER-MAN: FAR FROM HOME’daki hata için ÖZ ELEŞTİRİ yaptı

Olur öyle Tom, çok da takma kafana...

Avengers: Endgame ile birlikte Marvel Sinematik Evreni’nin zaman çizgisi karman çorman oldu. Çünkü 5 yıllık bir zaman atlaması oldu ancak toz olup sonradan kurtularak geri dönenler, aynı yaşta kaldı.

Bu arada küçük bir parantez açalım buraya. Thanos’un parmak şıklatarak insanları toz edişine “The Snap” deniyor. Sonrasında Iron Man’in parmak şıklatarak kurtardığı insanların yaşadığı duruma ise “The Blip” deniyor.

Evet, devam edelim.

Zaman atlamalı filmlerde ufak hataların olduğunu hep gördük. Fark etmişsinizdir veya etmemişsinizdir ancak böyle bir hata, Spider-Man: Far From Home’da da var. Üstelik bunu itiraf eden kişi de başrol Tom Holland.

Genç oyuncu, CinemaBlend‘e verdiği röportajda şunları söyledi:

“5 yıl ileri atlamamıza rağmen cep telefonlarının birebir aynı kalmasına bayıldım. Yani hiçbir telefon modeli 5 yıl boyunca yenilenmemiş mi? Bence o zamanlarda hologramlı telefonlar kullanmalıydık.”

The Blip’in getirdiği gariplikler Spider-Man: Far From Home’da kendini göstermişti. 5 yıl geçmesine rağmen aynı sınıfta kalmak zorunda olan öğrenciler gibi. En kötüsü de, Peter’ın çevresindeki kimsenin Thanos’un parmak şıklatmasından sonra hayatta kalmamış olması. Şu tesadüfe(!) bakın ki, Dünya’nın %50’si toz okurken Peter’ın arkadaşlarının tamamı toz olmuş.

Zendaya ise bu konuda farklı düşünüyor. Fandango’ya verdiği röportajda, yaratıcı takımın verdiği kararı desteklediğini çünkü fütüristik telefonlar tasarlamaya kalkışmanın fahiş fiyatlara mal olabileceğini söyledi. Geri dönen herkes, toz olmadan önceki telefonlarını kullanmaya devam ediyormuş gibi düşünmeliymişiz, öyle diyor.

Bir sonuca varmak gerekirse, telefonların eski olması bence çok önemli bir hata değil. Neredeyse kimsenin de dikkatini çekmemiştir zaten. Asıl saçmalık, yukarıda bahsettiğim gibi Peter’ın çevresindeki herkesin parmak şıklatmayla yok olup sonra geri gelmesi. Ne demek istediğimi sanki tam anlatamadım gibi hissettim. Şunu diyorum: Normalde Dünya’nın yarısı yok oldu o olayda. Ancak Peter’ın arkadaşlarının tamamı yok olmuş dediler bize. Yarısı değil yani. Bundan dolayı da tamamı Iron Man’in parmak şıklatmasıyla geri döndü ve hepsi aynı yaşta kaldı 5 sene geçmesine rağmen. Bence bu Marvel’a yakışmayan, çok basitçe planlanmış bir şey. Hatta bir hata.

Siz ne diyorsunuz? Telefon olayı izlerken aklınıza gelmiş miydi, geldiyse de sizi rahatsız eden bir detay mı olmuştu?

Ha, bir de bu konuda Tom Holland mı haklı, Zendaya mı sizce?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER