TOM CRUISE ve EMILY BLUNT’lı EDGE OF TOMORROW’un devam filmi yolda, işte detaylar!

Warner Bros., ikinci film için çalışmalara başladı...

Ülkemizde Yarının Sınırında ismiyle vizyona giren Edge of Tomorrow; başrollerinde Tom Cruise ve Emily Blunt‘ın yer aldığı, 2014 yapımı bir film. Gerçekten beğenilen ve ilginç bir konuya sahip olan filmin elde ettiği hasılat da gayet başarılı olduğunu gösterir nitelikteydi.

Çok derine inmeden filmin konusundan bahsedeyim. Film, Bill Cage isimli tecrübesiz bir askerin (Tom Cruise) dünyayı ele geçiren bir uzaylı birliğine karşı savaşını anlatıyor. Ancak şöyle bir durum var ki, Cage her öldürüldüğünde dirilip savaşı tekrarlamak zorunda kalıyor. Bitmek tükenmek bilmeyen bir döngüye giriyor yani kısaca. Her diriliğinde daha tecrübeli hale gelse de, kendisi için Mimics isimli uzaylıları yenmek imkansız gibi bir şeydir.

Sinemada çokça kez gördüğümüz “ölüp aynı güne baştan başlama” tekniğinin uygulandığı filmler arasında, seyretmesi en keyifli olanlardan biriydi. Eğer izlemediyseniz kesin tavsiye.

Neyse gelelim bu içerikteki konumuza. Deadline‘ın haberine göre Warner Bros., Edge of Tomorrow‘un devam filmi için çalışmalara başladı.

Matthew Robinson, ikinci filmi yazması için ayarlandı. Şimdi amaç, yönetmen Doug Liman ile başroller Tom Cruise ve Emily Blunt ikilisini kadroya dahil etmek.

Deadline’ın söylediğine göre stüdyo zaten birkaç yıldır devam filmini düşünüyor ve o yüzden 2016’da yazarlar Joe Shrapnel ve Anna Waterhouse‘u ayarlamışlar.

İlk filmi Christopher McQuarrie yazmıştı ve kendisi Oscar ödüllü bir isim. Yani anlayacağınız, ikinci filmi yazacak olan Matthew Robinson ve ekibine büyük iş düşüyor. Ayrıca filmin yönetmeni Doug Liman da senaryo yazım aşamasında yer alacak.

2016’da senaristlerin ayarlanmasına bakılırsa filmi çekmekte biraz geç kalındı ama stüdyonun Robinson’un yazacağı ikinci film için umutları büyükmüş.

Edge of Tomorrow, Hiroshi Sakurazaka‘nın grafik romanı All You Need Is Kill‘den uyarlanmış ve $370 milyondan fazla hasılat elde etmeyi başarmıştı. Film, Rotten Tomatoes‘ta %90’lık puan almayı başaran bir film.

Bu arada yine Deadline’ın söylediklerine göre; Tom Cruise ve Emily Blunt, ikinci filmin senaryosunu okumadan anlaşma yapmıyorlarmış. Yani önce yazım aşaması beklenecek, sonra başroller ikna edilecek. Yüksek ihtimalle bunların hepsi hızlı bir şekilde hallolur ve yeni filmi 2-3 yıla kadar seyredebiliriz. En azından ben öyle umuyorum. Gerçekten keyif aldığım bir filmdi, devamının gelmesini isterim.

Siz ne diyorsunuz?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER