TENET, dünya genelinde 150 milyon dolar hasılatı aştı!

Nolan'ın son filmi ABD'den çok dünyanın geri kalanında iş yapıyor...

Christopher Nolan‘ın son filmi Tenet, COVID-19 pandemisi sırasında yayınlanan ilk büyük film olarak sinema sektörünün kalanını cesaretlendirme adına büyük önem teşkil ediyor. Filmin gişede ne yapacağı çok merak ediliyordu bu nedenle.

Özellikle ABD’de birçok eyalette sinemaların tamamen kapalı olduğu düşünüldüğünde Nolan ve Warner Bros‘un asıl hedefi dünya genelinde başarı elde etmekti elbette.

26 Ağustos’ta yayınlanan film ilk hafta sonunda 53 milyon dolar gibi bir hasılat elde edip gayet başarılı bir başlangıç yapmıştı. Başrollerinde John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki ve Kenneth Branagh‘ın yer aldığı film, 2. haftasında da hasılatını daha da arttırarak 150 milyon dolar barajını aşmayı başardı.

Nolan ve Warner Bros’un bu konuda beklentileri nasıldı bilemeyiz tabii ki ancak sektöre teşvik edebilecek ve canlandırabilecek sayılara ulaştıkları kesin. Gelecek hafta da Meksika ve Japonya gibi 2 büyük pazarın oyuna girmesiyle, Tenet’in daha da yükselmemesi işten bile değil.

Kategori
FİLMHABERÖNE ÇIKAN
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER