Stanley Kubrick’in başyapıtlarından “The Shining”in devam filmi geliyor!

"Here's Johnny! AGAIN!"

Ailesiyle birlikte eski bir otelin bakımını üstelenen orta yaşlı yazarın, oteldeki kötü güçler tarafından ele geçirilmesini konu alan, efsane yönetmen Stanley Kubrick’in yönettiği “The Shining” için bir devam filmi planlanıyor.

Netflix’te yayınlanan “The Haunting of the Hill House” dizisinin yönetmeni Mike Flanagan, The Shining’in devamını çekmeye hazırlanıyor.

Stephen King romanından uyarlanan “The Shining” için çekilecek devam filmi de yine Stephen King’in 2013 yılında yazdığı “Doctor Sleep” romanından uyarlanacak. Yönettiği ve yapımını üstlendiği birçok korku filmi sayesinden Stephen King’in dikkatini ve hayranlığını üstüne çekmiş olan Mike Flanagan’ın üzerinde haliyle büyük bir baskı oluşmuş durumda. Her ne kadar Stephen King’in ilgisini çekmeyi başarmış olsa da, devamını çekeceği film “The Shining” Stanley Kubrick tarafından yönetildiği için ekstra bir efor sarfetmesi gerekecek haliyle.

Filmin 24 Ocak 2020 tarihinden sinemalarda olması planlanıyor. Bize de beklemek düşüyor.

Kategori
FİLM
Yağmur Yüksel

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, öğretmen ve çevirmen. 4 yaşından beri oyun oynuyor, durdurulamıyor. Stanley Kubrick, Star Wars, Harry Potter ve Crash Bandicoot vazgeçilmezlerinden sadece birkaçı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER