SPIDER-MAN: INTO THE SPIDER-VERSE’ün filmden sonraki sahnesi ne anlatıyor? AÇIKLADIK!

Anlamayanlar veya daha detaylı incelemek isteyenler için...

Son yılların en çok beklenen animasyonlarından Spider-Man: Into the Spider-Verse, 14 Aralık’ta vizyondaki yerini aldı. Film, inanılmaz beğenildi. Animasyon olmasına rağmen şu ana kadarki en iyi Spider-Man filmi olduğu, hatta bu yılın genel olarak en iyi filmi olduğunu söyledi birçok kişi. Ben de yorumumu belirtmek istiyorum. Film çok çok iyi. Gerçekten her anı ayrı bir keyif. Kendimi çizgi roman okuyor gibi hissetmek çok hoşuma gitti. Ancak ben overrated buldum. Fazla abartılıyor. Infinity War’dan falan iyi olarak değerlendirmek mümkün değil bence. Çok keyifli, kesinlikle sinemada izlenmeyi hak eden bir film ama arşa çıkarmaya da gerek olduğunu düşünmüyorum.

Neyse, gelelim asıl konumuza. Söylemeye gerek var mı bilmiyorum ama görselden sonrasında spoiler partisi var. Filmi izleyenlerle devam edelim, izlemeyenler de izledikten sonra aşağı gelip bize katılırlar.

Bildiğiniz gibi Miles Morales, sonunda kendine geldi ve arkadaşlarını evlerine yollamasının yanı sıra dünyayı da kurtarmış oldu. Burada film bittikten sonra karşımıza after-credits sahnesi çıktı.

 

O hangi Örümcek Adam’dı?

Filmden sonraki sahnede gördüğümüz siyah kostümlü karakter, gelecekteki Spider-Man olan Spider-Man 2099‘dan başkası değil. Kendisinin gerçek ismi Miguel O’Hara. Miguel, Marvel’ın ilk ve tek latin örümcek karakteri. Sahnede, Miguel’in bir hologram ile diyaloğunu görüyoruz. Bu hologram, onun Lyla ismindeki asistanı. Suçla savaşırken onun arka plandaki partneri oluyor aynı zamanda.

 

Peki kim bu Miguel O’Hara?

Miguel’in örümcek evreni, 2099 yılında geçiyor. Bu evren bir distopya. Dünya çok kötü halde falan ama çok detaya girmeyeceğim şimdi, konumuz bu değil çünkü. Miguel bir genetik bilimci. Amerika’yı ele geçiren şirketlerden biri olan Alchemax onu Spider-Man’den yola çıkarak süper askerler yaratmak üzerine bir okulda büyütüyor. Bir dizi deney sonucu kendisi %50 örümcek DNA’sına sahip oluyor. Peter Parker’ın -tam olarak aynı olmasa da- bazı güçlerine sahip oluyor.

 

Neyse, Miguel’i yeterince tanıttık, konumuza devam edelim. İzlediğimiz sahnede Lyla, Miguel’e örümcek karakterlerimizin görüntülerini gösteriyor ve evrenlerin çökmediğini söylüyor. Sonra Miguel’in koluna bir prototip takıp ona evrenler arası atlayış yapan ilk kişi olacağını söylüyor. Sonra nereye gideceğini soruyor ve Miguel’in cevabı şu oluyor: “Evet, son bir kez daha baştan başlayalım. Dünya, 1967.”

Miguel, kendini Earth-67’de buluyor ve oradaki Spider-Man’le birbirlerini gösterdiklerinde, internet aleminin efsane caps’i oluşuyor. Bu caps, Spider-Man’in 1967 ile 70 arasında yayınlanan animasyonundan alınan bir görüntü ve birbirine çok benzeyen veya benzer şeyler söyleyen insanlar olduğunda sosyal medyada kullanılıyor.

Miguel’i burada göstermeleri mutlaka bir yere bağlanır diye düşünüyoruz. Çünkü eğer bir anlamı olmasaydı, bu caps’i Miguel’siz, orijinalde olduğu gibi de yapabilirlerdi. Hem Miguel’i bize şöyle bir göstermek hem de göndermeyi yapmak istemişler gibi görünüyor. İnternette şu anda en çok dolaşan teori şu: Miguel, zaten artık portal açıp evrenler arası sıçrama yapabiliyor. Bir sonraki filmde Miles Morales’in dünyasına gelecek ve Miles’la takım olup kendi dünyasını ele geçirmiş olan Alchemax şirketini henüz çok güçlenmemişken yok edecek. Gayet mantıklı bir teori. Bu olmasa da her türlü Miguel yani Spider-Man 2099, muhtemel ikinci filmde bir yere bağlanacak gibi görünüyor.

Ee, sizin ikinci filmle alakalı teorileriniz var mı? Yorum atmadan geçmeyin!

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER