SPIDER-MAN: FAR FROM HOME’un filmden sonraki sahneleri (after credits) ne anlatıyor? AÇIKLADIK!

Anlamayanlar veya daha detaylı incelemek isteyenler için...

Spider-Man: Far From Home ya da bizdeki adıyla Örümcek Adam: Evden Uzakta, 5 Temmuz’da vizyondaki yerini aldı. Avengers: Endgame’in insanlar üzerindeki etkilerine ilk kez şahit olduğumuz bu filmi izledik. Üzerine after credits sahnelerini de izledik. Ancak after credits sahneleri baya bir beyin yakan cinstendi. Neyse, şimdi spoiler’a girmeyelim bu kısımda. Şu görselin aşağısında DELİ GİBİ SPOILER‘lı konuşacağız, filmi izlemediyseniz okumaya devam etmeyin.

Evet, kaldık kemik kitleyle beraber. Dediğim gibi filmden sonraki sahneleri konuşuyor olacağız bu içerikte. Belki anlamamışsınızdır, belki daha detaylı incelemek istiyorsunuzdur, belki de şöyle bir hatırlamak istemişsinizdir. Amacınız ne olursa olsun buradasınız. Daha fazla uzatmadan sadede geliyorum.

 

J. Jonah Jameson sahnesi

Film bittikten sonra oldukça renkli birkaç animasyonla beraber isimler göründü ve kısa bir süre sonra mid-credit sahnesini izledik. MJ ve Peter, ağ atarak şehirde gezmişti ve bir anda şehrin ortasında durdular. MJ, bunu bir daha asla yapmayacağını söyledi. Bu arada o sahnelerde Spider-Man PS4 oyununa yapılan göndermeler benim çok hoşuma gitti. Her neyse, Peter bir elektrik direğinin üzerine tünemiş kalkışa hazırlanırken J. Jonah Jameson‘u gördük!

Üstelik, en son 2007 yılındaki Spider-Man 3’te gördüğümüz gibi J.K. Simmons canlandırıyordu onu. Aynı PS4 oyununda olduğu gibi bir radyo yayını başladı. Ama burada TheDailyBugle.net‘in haberini dev ekranda okuyan J. Jonah Jameson vardı.

Ellerine ulaşan inanılmaz görüntüler olduğunu söylüyor. Bu görüntülerin, Londra’da “gerçek anlamda” yaşananları yansıttığını iddia ediyor. Bu görüntüler de, üzerinde oynanmış, saldırı için Spider-Man’i sorumlu gösteren ve onu suçlayan görüntüler.

Bunlar da yetmezmiş gibi sonrasında Mysterio’nun kendini kaydettiği bir video ekrana veriliyor. O videoda da Spider-Man’in Peter Parker olduğunu tüm dünyaya duyuruyor Quentin Beck. Örümceğimiz, panikle ellerini kafasının üzerine götürüyor ve “WHAT THE F…” diyor. Burayı çevirmiyorum, duyguyu daha iyi yansıtması adına. Sonra ekran kararıyor. Burada biz izleyiciler de aynı Peter gibi bir tepki verdik tabii ki. Bu sahneyle ilgili fazla çıkarım yapmak mümkün değil açıkçası. Peter bu durumdan nasıl kurtulacak, izleyip göreceğiz. Zaten arkadaşları da onun bir işler çevirdiğinden şüpheleniyordu. Spider-Man olmadığını kanıtlaması gerçekten zor olacak.

 

Talos (Skrull) & Nick Fury sahnesi

Bütüüün o yazılar aktıktan sonra nihayet ikinci sahneye ulaşıyoruz. Nick Fury ve Maria Hill’in aslında baştan beri Skrull’ların kılık değiştirmiş hali olduğunu görmek insanı şoka uğratıyor. Captain Marvel filminden tanıdığımız Skrull kardeşlerimiz Talos ve Soren, bu hafta boyunca yaşadıkları maceraları anlatmak üzere Nick Fury’i arıyorlar. Nick Fury’i bir sahilde tatil yaparken görüyoruz.

Sonra kamera geriye çekiliyor ve bunun aslında bir simülasyon olduğunu görüyoruz. Fury, oradaki Skrull’ları komuta ediyor ve bir çeşit uzay aracının içindeler. Bu, S.W.O.R.D.‘un MCU için bir başlangıcı olabilir mi?

Peki nedir bu S.W.O.R.D.? S.W.O.R.D. çizgi romanlarda S.H.I.E.L.D.‘ın bir alt bölümü. Bu oluşum, Dünya güvenliği için Dünya dışı tehditlerle uğraşan bir anti terör ve istihbarat teşkilatı. Ancak S.H.I.E.L.D.’dan biraz daha bağımsız gibiler. Hatta çizgi romanlarda Nick Fury S.H.I.E.L.D.’dan ayrıldıktan sonra iki oluşum arasında gerginlikler başlıyor.

MCU’nun ilk 3 fazında gerçekleşenlere baktığımızda, böyle bir şeyin kurulması çok anlamlı olur. Çünkü bugüne kadar başlarına ne geldiyse uzaydan geldi.

 

Elimizde olanlar bu kadar. Her şeyi açık seçik haliyle öğrenmek için 4. Faz‘ı beklememiz gerekecek. Siz Spider-Man: Far From Home’u ve after credits sahnelerini beğendiniz mi? Görüşlerinizi yorum atarak bizimle paylaşmayı unutmayın. Mysterio’nun kim olduğunu çizgi romanlar üzerinden anlattığımız içeriğe de buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER