SONY’nin SPIDER-MAN EVRENİ’nin akıbeti ne olacak? Bir sürü yeni haber var!

Sony, kendi evrenini büyütmekte kararlı...

Bildiğiniz gibi Sony’de Spider-Man ve çevresindeki bir sürü karakterin hakları var. Şimdi de Marvel gibi kendi evrenlerini kurdular ve bu evreni genişletmek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Herkesin filmini çok beklediği Venom’u, beyaz perdede ilk olarak 2007 yılında Spider-Man 3’te görmüştük. 5 Ekim’de ise kendi solo filmi çıkıyor ve bu sefer ilk gördüğümüzden biraz farklı olacak. Bir kere filmde Spider-Man yok. Tom Holland’ın filmde Peter Parker olarak yer alacağı söylentiler arasında.

Variety’nin özel haberine göre Venom, R-Rated olmayacak. 13 yaş ve üzeri filme girebilecek. 13 yaş altı ise ailesinin kontrolünde girebiliyor. Hatırlarsınız; Robert Downey Jr., Spider-Man: Homecoming‘de yer almıştı hatta büyük bir role sahipti. Sony, -Marvel’ın teklif etmesi halinde- Spider-Man’den başka karakterlerin de MCU da yer almasına sıcak bakıyor ancak karşılığında  MCU karakterlerinin Spider-Verse filmlerinde rolleri olmasını istiyor. Aynı Robert Downey Jr. gibi.

Sony’nin bu Spider-Man Evreni, Spider-Man: Homecoming ile başladı. Filmin hem Sony’de hem Marvel’de hakları olduğu için çok ilginç bir şeye yol açtı tabii bu iş. Normalde Sony’nin evreni farklı bir dünya, Marvel’ın evreni farklı bir dünya. Yani aynı dünyada yaşamıyor bu karakterler. Ama Tom Holland’ın canlandırdığı Spider-Man karakteri iki evrende de var. Sony, Marvel’ın Spider-Man haklarını kullanmasına izin verince böyle ilginç bir durum oluştu.

Geçelim Venom dışındaki haberlere. Variety’nin haberine göre Gina Prince-BythewoodSilver & Black filminin yönetmenliğinden ve yazarlığından yüksek ihtimalle ayrılacakmış. Bundan dolayı da Sony, filmi ikiye bölüp Silver Sable ve Black Cat‘i ayrı filmler şeklinde çekmeye karar vermiş. Yönetmenlikten ayrılacak Gina Prince-Bythewood iki filmin de yapımcılığını üstlenecekmiş. Ayrıca Sony iki filmi de kadın yönetmenlere çektirmeyi düşünüyormuş. Gina Prince-Bythewood ile de başka projelerde de çalışmakta kararlılarmış.

Morbius ve Kraven the Hunter filmleri de bu yıl duyurulmuştu. Jared Leto’nun başrolünde yer alacağı ve Daniel Espinosa‘nın yöneteceği Morbius‘un bu yıl çekilme ihtimali var ancak Kraven the Hunter daha senaryo aşamasında. Senaryoyu Richard Wenk yazıyor. Ayrıca Sony; Silk, Jackpot ve Nightwatch filmleri için de çalışmalara başlamış. Bu filmlerin hepsi için senarist araştırması yapılıyormuş şu sıralarda.

Sony’nin gerçekten kararlı olduğu ve çalışmalarını epey hızlandırdığı Spider-Man Evreni hakkında şimdilik gelen haberler bu yönde. Yeni şeyler geldikçe paylaşıyor oluruz.

Ee, siz ne diyorsunuz peki bu evren hakkında. Başarılı olur mu, Marvel ne kadar yanaşmak ister? Ayrıca aklınızda farklı teoriler de varsa aşağıdan yorum atmayı unutmayın. Beraber tartışırız.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER